GÓRA

Piraci z naszej ulicy w bibliotece!

W czasie Głośnego Czytania w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki czytałam dzieciom Piratów z naszej ulicy Jonny’ego Duddle’a z serii Jolley-Rogers.

Piraci z naszej ulicy to opowieść o tym, jak czasem niesprawiedliwie ocenia się tych, którzy są inni od pozostałych mieszkańców miasteczka. Mali czytelnicy biblioteki mogli dowiedzieć się, czym są tolerancja i prawdziwa przyjaźń. Dalsze przygody bohaterów serii Jolley-Rogers znajdziecie w książkach – Jaskinia przeznaczenia, Statek widomo i Wielka wyprawa po złoto.

Podczas czytania dzieci zamieniły się w piratów. Mogły też wykonać piracką papugę z papieru.

Jonny Duddle, Piraci z naszej ulicy, Mamania, Warszawa 2017. Tytuł oryginalny: The Pirates Next Door. Przekład: Agnieszka Frączek. ISBN: 978-83-65796-00-4. 48 stron.

Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers!
Jonny Duddle, znakomity rysownik i autor książek, zaprasza do pełnego humoru i zabawnych przygód świata piratów. Książka wyjątkowym przekładzie Agnieszki Frączek.

 

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz