GÓRA

Piotr Stankiewicz w Grodzisku Mazowieckim!

sztuka_zycia_wedlug_stoikowWraz z Biblioteką Publiczną Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszam na spotkanie z Piotrem Stankiewiczem, autorem książki Sztuka życia według stoików.

Spotkanie odbędzie się

7 listopada 2016 r., o godz. 18.00

w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki,

ul. Spółdzielcza 9.

WSTĘP WOLNY!

***

sztuka-zyciaJak nie zagubić się we współczesnym, chaotycznym i pełnym pokus świecie? Jak w pełni efektywnie wykorzystać swe życie? Jak nie marnować czasu, nie dać się zaskoczyć nieszczęściu czy uniezależnić nasze samopoczucie od tego, na co i tak nie mamy wpływu?

Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziemy w Sztuce życia według stoików Piotra Stankiewicza. Za jej pośrednictwem autor dostarcza czytelnikowi szereg wypracowanych przez Senekę, Epikteta oraz Marka Aureliusza recept, które pomogą nauczyć się sztuki dobrego życia i wskażą jak zostać nowoczesnymi stoikami.

Dzięki zestawieniu starożytnych cytatów ze współczesnymi realiami, licznym przykładom wziętym z życia i położeniu nacisku na praktyczny aspekt stoicyzmu, niniejsza książka jest nie tylko ciekawą lekcją dotyczącą tej szkoły filozofii, ale też podręcznikiem konkretnego, realnego sposobu myślenia.

Piotr Stankiewicz, Sztuka życia według stoików, W.A.B., Warszawa 2014.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz