GÓRA

Pierwsze Czytanki w bibliotece!

babeczki_02

Na zajęciach z Głośnego Czytania pokazałam dzieciom książeczki z serii Pierwsze Czytanki Centrum Edukacji Dziecięcej. Przeczytałam im Matyldę i czekoladowe ciastko Liliany Fabisińskiej. Rozmawialiśmy o naszych ulubionych słodkościach i doświadczeniach z gotowaniem oraz pieczeniem.

Następnie wykonaliśmy czapki kucharskie i kolorowe babeczki z papieru, w których chować można sekretne przepisy lub zbierane przez dziewczynki błyskotki. Było przy tym mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

Na zajęcia zapraszam w każdą środę na godzinę 16.30 do Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki.

babeczki_01
babeczki_04
babeczki_03

***

matyldaLiliana Fabisińska, Pierwsze Czytanki. Matylda i czekoladowe ciastko, Centrum Edukacji Dziecięcej, Poznań 2016. ISBN: 978-83-271-1197-5. 32 strony. Grupa Wydawnicza Publicat S.A.

Pierwsze czytanki

Pełne przygód opowiadanie + Atrakcyjna szata graficzna + Duża czcionka = Płynne czytanie.

Pierwsze Czytanki gwarantują jednocześnie wysoki poziom literacki i artystyczny, wpływając na kształtowanie gustu najmłodszych.

Książki z tej serii pomogły już wielu dzieciom rozczytać się w książkach.

Jeśli dziecko zna już wszystkie litery, potrafi składać całe wyrazy a nawet całe zdania (radzi sobie z dłuższymi – nie tylko pojedynczymi, lecz także złożonymi), zna dwuznaki i zmiękczenia, ale brakuje mu jeszcze umiejętności doskonałego, płynnego czytania, ta książeczka jest dla niego wprost idealna.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz