GÓRA

Pani Stefa i laureatki konkursu Książka Roku 2016 w Radiu Bogoria!

We wtorek w Radiu Bogoria opowiedziałam o książkach, które warto przeczytać.

Mówiłam o laureatkach konkursu Książka Roku 2016 w kategorii literackiej. Konkurs jest organizowany przez Polską Sekcję IBBY. Są to Rutka Joanny Fabickiej oraz Klątwa dziewiątych urodzin Marcina Szczygielskiego.

Wspomniałam również o historii opowiedzianej przez Magdalenę Kicińską – Pani Stefa. Jest to piękna opowieść o kobiecie, która żyła w cieniu Janusza Korczaka i być może dlatego została nieco zapomniana. O Stefanii Wilczyńskiej nie powinno się nigdy mówić tylko jako o pomocnicy Janusza Korczaka. Jak pokazuje to Magdalena Kicińska, bez niej warszawski Dom Sierot przy ulicy Krochmalnej nigdy nie mógłby istnieć. Ale istniał i był świadectwem tego, że jeden człowiek może obdarować wszystkim, co ma najlepsze, nawet w najtrudniejszych czasach.

Z tym przesłaniem wchodzimy w nowy rok. Życzę Wam, abyście codziennie doświadczali takiego bezinteresownego dobra.

 

***

„Co Nowego w Bibliotece”
Radio Bogoria
każdy wtorek o godzinie 15.30.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz