GÓRA

Pamiętnik księżniczki w Radiu Bogoria!

Jutro w Radiu Bogoria mówić będę między innymi o Pamiętniku księżniczki Carrie Fisher. 

Zapraszam do słuchania audycji Co Nowego w Bibliotece w każdy wtorek o godzinie 15.30 w Radiu Bogoria.

Radia możecie słuchać także online na jego stronie.

Nie wszystkie księżniczki żyją w wysokich wieżach. Niektóre kręcą Gwiezdne wojny.

Kiedy Carrie Fisher po latach odnalazła swój pamiętnik prowadzony podczas kręcenia pierwszych Gwiezdnych wojen sama była zaskoczona tym, co tam znalazła. Wydawało się, jakby pisały go dwie osoby – wrażliwa romantyczka i młoda, energiczna dziewczyna szukająca silnych wrażeń.

Dla młodziutkiej Carrie rok 1976 okazał się przełomowy. Otrzymała rolę, która na zawsze stała się jej alter ego. Po latach sama powiedziała, że księżniczka Leia to część jej osobowości.

Zadurzona w filmowym partnerze – Harrisonie Fordzie – spełniła swój sen i przeżyła płomienny romans z kapitanem Sokoła Millenium zarówno na jak i poza ekranem. W swojej ostatniej książce rozwiewa plotki i zdradza, co się wtedy wydarzyło.

Fisher z rozbrajającą szczerością pisze o swoim szalonym życiu w Hollywood, olbrzymich pieniądzach i cenie sławy. Pamiętnik Księżniczki to ostatnia książka Carrie Fisher i opis jej drogi przez ciemną i jasną stronę mocy.

Carrie Fisher, Pamiętnik księżniczki, Znak Horyzont, Kraków 2017. Tytuł oryginalny: The Princess Diarist. Tłumaczenie: Monika Skowron. ISBN: 978-83-240-4246-3. 288 stron.

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz