GÓRA

“Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci” Beaty Majchrzak na MiastoDzieci.pl!

Opowieść o Błękitnym PsieW życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje trudne. Często dorośli nie potrafią sobie z nimi poradzić. Nie wiedzą też, jak rozmawiać o nich z dziećmi. Śmierć, niepełnosprawność, najróżniejsze dysfunkcje czasem stają się powodem drwin i braku zrozumienia. Kiedy widzisz niepełnosprawną osobę na ulicy, odwracasz głowę czy tłumaczysz swojemu dziecku jak jest ona wyjątkowa? Jeśli dorośli mają problem z rozmawianiem o trudnych sprawach, których przecież nie da się uniknąć i obok których nie można przechodzić obojętnie, koniecznie muszą przeczytać wzruszającą i wartościową książkę Beaty Majchrzak, “Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci”. (…)

Zachęcam do czytania mojej recenzji ”Opowieści o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci” Beaty Majchrzak na Miasto Dzieci!

Książka otrzymała drugą nagrodę w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Beata Majchrzak, Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci, Papilon, Poznań 2013. Ilustracje: Aleksandra Chabros. ISBN: 978-83-245-2339-9. 96 stron. Grupa Wydawnicza Publicat S.A.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz