GÓRA

Oglądaj Czytam to i wygrywaj książki Wydawnictwa Literackiego!

Czytam to!KONKURS ZAKOŃCZONY!

Zgłoszeń było bardzo dużo. Bardzo się cieszę! Dziękuję za udział w tym konkursie. “Dziennik” wygrała Pani Anita Haraf, “Księgi Jakubowe” – Katarzyna Kruk, zaś “Półbrata” otrzyma Magdalena B-L. Gratuluję!

Obejrzyjcie czwarty odcinek Czytam to. Robert Kasprzycki opowiadając o “Dzienniku” Julii Hartwig, wypowiedział zdanie zaczynające się od słów: “Co jest smutne w tej książce to to, że Julia Hartwig obrazuje….”.  Dokończcie to zdanie.

E-maile z dokończonym zdaniem przesyłajcie na adres magda@czytamto.pl do piątku, 31 października 2014 r., do godziny 20.00. Wylosuję trzy osoby, które otrzymają jedną z książek przedstawianych w tym odcinku Czytam to! W tytule e-maila wpiszcie – KONKURS CZYTAM TO! Będą brane pod uwagę tylko e-maile z poprawnymi odpowiedziami i właściwym tytułem.

Pierwsza z wylosowanych osób otrzyma “Dziennik”, druga osoba “Księgi Jakubowe”, trzecia – “Półbrata”.

Czytam to! odsłona czwarta czyli pierwszy cykliczny program o książkach produkowany przez Wydawnictwo Literackie, z Robertem Kasprzyckim w roli prowadzącego, a w nim targowe nowości, czyli:

– Julia Hartwig „Dziennik”, tom 2 – „kiedy literatura przemienia się w rodzaj taniego magla, tego typu głos wydaje się głosem niezwykłym, takim, który brzmi jasno i wysoko”;

– „Księgi Jakubowe” czyli w przekonaniku Roberta Kasprzyckiego „całkiem nowa Tokarczuk i całkiem nowe pisanie na temat polskiej literatury, historii literatury i tego czym była Rzeczpospolita w czasach tysiąca narodów”;

– „Półbrat” Christensena, którego „czyta się tak, jakby się piło dobrze zmrożoną norweską wódkę, tak gęstą, że aż oleistą i tak zimną, że po prostu przenikającą do cna”.

Obejrzyjcie nowe wydanie Czytam to!, w którym Robert Kasprzycki recenzuje, chwali, a jeśli trzeba krytykuje. Upijcie się Christensenem, rozsmakujcie w Tokarczuk i poczujcie klasę Julii Hartwig, a przy okazji wstąpcie na Targi Książki w Krakowie (23-26 października) i zdobądźcie podpisy obydwu wymienionych pań.

Już niebawem kolejna dawka wiedzy o nowościach! Czekamy na was na kanale Wydawnictwa Literackiego 6 listopada o godz. 14.00.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!