GÓRA

Odcienie miłości

Każdy z nas ma swoją historię miłości. Każda jest inna. Takie są też opowieści składające się na tom Siedem odcieni miłości. Polskie pisarki opowiadają o młodych kobietach, które wchodząc w dorosłość, muszą zderzyć własne wyobrażenia uczuć z rzeczywistością. I jak to w życiu, nie zawsze można liczyć na szczęśliwe zakończenie, ale zwykle te najtrudniejsze z przeżyć, wzmacniają i pozwalają na śmiałe patrzenie w przyszłość.

Liliana Fabisińska, Joanna Jagiełło, Agnieszka Jeż, Barbara Kosmowska, Anna Onichimowska, Katarzyna Ryrych i Małgorzata Warda są dobrze znanymi pisarkami nie tylko książek młodzieżowych. Ale ich teksty dla dorastających czytelników cieszą się największą popularnością i zyskują uznanie także w licznych konkursach i rankingach literackich. W siedmiu odcieniach miłości znajdziecie historie młodych kobiet, które – czasem po raz pierwszy – stykają się z miłością, zauroczeniem i namiętnością. Uczą się bycia w związku, w nim dorośleją i zderzają się z trudną rzeczywistością. Bo wyobrażenie miłości dalekie jest zwykle od prawdziwych uczuć. A kiedy w grę wchodzą jeszcze silne emocje, problemy zaczynają się namnażać i ostatecznie – trudno się z nich wyplątać.

W Siedmiu odcieniach miłości zetknięcie się z porzuceniami i próbami samobójczymi, z szantażami emocjonalnymi i przemocą, z uczuciem rodzącym się już w piaskownicy i takim, które nie potrafi przetrwać próby czasu. Niekiedy bohaterki podążają za wyidealizowaną miłością, której nie można zdobyć. Dokonują złych wyborów, kiedy to prawdziwe i jedyne uczucie jest tuż obok. Innym razem niska samoocena i kompleksy nie pozwalają uwierzyć w szczere zamiary drugiego człowieka. A czasem to przypadek łączy ludzi i staje się podstawą nierozerwalnej więzi. W tych opowiadaniach jest wszystko, co spotkać można w prawdziwym życiu, dlatego tak łatwo odnajdziecie w nich siebie.

Liliana Fabisińska, Joanna Jagiełło, Agnieszka Jeż, Barbara Kosmowska, Anna Onichimowska, Katarzyna Ryrych i Małgorzata Warda w poruszający sposób pokazały różne oblicza miłości. Historie młodych kobiet przez nie opisane, są przestrogą przed pochopnymi decyzjami oraz tragicznymi w skutkach posunięciami. Nie łudźcie się jednak, że jest tu podpowiedź, jak znaleźć prawdziwą miłość. Nikt tego nie wie, choć wszyscy jej poszukują. A Siedem odcieni miłości pokazuje, że tej podpowiedzi nie warto szukać, bo przecież droga do miłości każdego z nas jest inna.

Szczegółowe informacje

Autor:Liliana Fabisińska, Joanna Jagiełło, Agnieszka Jeż, Barbara Kosmowska, Anna Onichimowska, Katarzyna Ryrych, Małgorzata Warda
Tytuł:Siedem odcieni miłości
Wydawnictwo:Zielona Sowa
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2020
ISBN:978-83-8154-712-3
Strony:272

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz