GÓRA

Wszystko o… koniach. Czytam to poleca!

Wszystko o … koniach – mądrze i z humorem dla małych i dużych. Wydawnictwo Dragon wprowadza na polski rynek przeboje literatury dla dzieci we Francji. Pierwsze dwa tomy serii francuskiego Wydawnictwa Le Pommier Wszystko o… pszczołach oraz Wszystko o… koniach – wspaniałe i zabawne albumy o charakterze edukacyjnym.

Pierwszy tytuł przygotowali wspólnie Jack Guichard oraz ilustratorka prasowa Carole Xénard. Przystępnie i z humorem zebrali wszystkie najciekawsze fakty z niezwykle zorganizowanej społeczności świata pszczół. Z książki dowiemy się, że pszczoły widzą świat na niebiesko, cały dzień schodzi im na przekazywaniu sobie nektaru z ust do ust,  porozumiewają się, tańcząc, a najstarsza znana pszczoła liczy sobie 96 milionów lat, a także  wiele innych ciekawostek. Nad Wszystko o… koniach pracowali Antoinette Delylle, jeździec i dziennikarka, która wydała wiele książek o koniach oraz prowadzi popularnego wśród francuskich koniarzy bloga monchevalmedit.com wraz z Grégoire Mabire, który urodził się w Saint-Lô, krainie koni. Z ich książki dowiemy się m.in. o tym, że pierwszy koń na Ziemi pojawił się około 50 milionów lat temu, zwierzęta te rozpoznają się wzajemnie po rżeniu, rozmawiają za pomocą swoich uszu i reagują bardzo emocjonalnie. W obu  tomach znajdziemy także wiele na temat symboliki owadów i zwierząt w poszczególnych kulturach, ich niesamowitych historii, zdolności i inteligencji. Książki są wyrazem miłości do świata zwierząt i sprawią wiele radości dzieciom, ale także dorosłym.

Antoinette Delylle jest dziennikarką i jeźdźcem. Wydała wiele książek o koniach: Ce que les chevaux ont à nous dire (To, co konie mają nam do powiedzenia, Le Rocher 2013), serię Mon cheval et moi (Mój koń i ja, Belin) oraz L’encyclo de la cavalière (Encyklopedia jeździecka; Gründ 2014). Prowadzi blog Mon cheval me dit (Mój koń mi powiedział), na którym opisuje między innymi swoje dwie klacze – Mistrię i Papete.

www.monchevalmedit.com

Grégoire Mabire urodził się w Saint-Lô, krainie koni, obecnie mieszka w Nantes. Ukończył szkołę średnią o profilu kulinarnym, potem jednak zainteresował się rysunkiem i rozpoczął studia w tym kierunku w Brukseli. Najbardziej lubi ilustrować książki i czasopisma dla dzieci i młodzieży.

www.gregoiremabire.com

Antoinette Delylle, Wszystko o… koniachWydawnictwo Dragon, Bielsko-Biała 2017. Ilustracje: Carole Xénard. Tytuł oryginalny: Tout sur le cheval… et le reste. Tłumaczenie: Anna Nitera.  ISBN: 978-83-7887-440-9. 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz