GÓRA

O! Kolekcja. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Plakat-O-KolekcjaW imieniu Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie mam zaszczyt zaprosić na uroczyste otwarcie wystawy O! Kolekcja.

Wystawa, adresowana specjalnie dla dzieci, jest efektem projektu O! Kolekcja dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego w latach 2015-16.

Honorowy patronat nad wystawą objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda.

Wystawa poświęcona jest fenomenowi dziecięcego kolekcjonowania, zwłaszcza pozytywnym emocjom i pasji, które mu towarzyszą. Do wystawy została zaprojektowana gra oraz materiały edukacyjne umożliwiające samodzielne twórcze i atrakcyjne zwiedzanie.

Wystawa powstała we współpracy z Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, gdzie będzie prezentowana w II połowie roku 2016.

Otwarcie wystawy: 16 stycznia 2016 r., godz. 16:00 – 18:00

Miejsce: Muzeum dla Dzieci

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Rezerwacje: rezerwacje@ethnomuseum.pl lub tel. 22 696 53 80

Wstęp: bezpłatny

Więcej informacji!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz