GÓRA

O Cię Florek!

ocieflorekFlorian Szczękoczułek wie, w jaki sposób można zachęcić dzieci do aktywnego działania. O Cię Florek! Profesor Florian wśród zwierząt to książka, w której mali czytelnicy poznają liczne ciekawostki dotyczące życia zwierząt i są motywowani do wykonywania wielu intrygujących i zabawnych zadań.

Dariusz Wanat opowiedział o zwierzętach żyjących w różnych zakątkach świata. Opowieści te są zawsze motywem do podejmowania aktywności twórczych. Czasem trzeba coś przykleić, innym zaś razem należy pomalować już istniejące fragmenty albo dorysować te, których brakuje. Nazwałabym tę książkę kreatywną kolorowanką, bo działania twórcze w niej podejmowane, są tylko pretekstem do współtworzenia – wraz z profesorem Florianem – zabawnych historii o zwierzętach.

O Cię Florek! Profesor Florian wśród zwierząt uczy i bawi. Dariusz Wanat stworzył książkę, która motywuje najmłodszych do kreatywnego myślenia i działania, ale także do pogłębiania wiedzy przyrodniczej.

Dariusz Wanat, O Cię Florek! Profesor Florian wśród zwierząt, Wydawnictwo Dragon, Bielsko-Biała 2016. ISBN: 978-83-7887-196-5. 224 strony. Troy-Dystrybucja.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz