GÓRA

Nowa strona Olgi Tokarczuk!

Księgi JakuboweZ okazji zbliżającej się premiery “Ksiąg Jakubowych” zapraszam do odwiedzenia nowej strony Olgi Tokarczuk.

Pod adresem www.tokarczuk.wydawnictwoliterackie.pl znaleźć można wiele informacji na temat długo oczekiwanej książki, a także tego, jak powstawała. Już w tym momencie w dziale „Galeria” można oglądać zdjęcia z wypraw Olgi Tokarczuk na Podole, czyli do miejsc, w których toczy się akcja “Ksiąg Jakubowych”. Wkrótce do „Galerii” dodane zostaną między innymi niezwykłe ryciny ze zbiorów Ossolineum, które ilustrują najnowszą powieść Olgi Tokarczuk. Na stronie ponadto kalendarz spotkań autorskich, wcześniejsze książki pisarki i znakomite portrety wykonane przez Jacka Kołodziejskiego.

Polecamy także Telewizję Literacką WL – obejrzeć tu można drugi fragment “Ksiąg Jakubowych” w interpretacji samej Autorki.

Przypominamy równocześnie, że już w poniedziałek 20 października rozpoczyna się w Krakowie Festiwal Conrada. Olga Tokarczuk weźmie udział w konferencji, otwierającej Festiwal, a o 17.30 w Pałacu Pod Baranami spotka się z czytelnikami.

Olga Tokarczuk będzie także gościem Wydawnictwa Literackiego na Targach Książki w Krakowie – zaplanowaliśmy dwie sesje autografów w sobotę 25 października o godz. 16.00 i niedzielę 26 października o godz. 12.00.

Spotkanie autorskie w Warszawie odbędzie się w poniedziałek 27 października o 18.30 w Domu Artysty Plastyka przy ul. Mazowieckiej 11A.

Szczegółowy plan spotkań Olgi Tokarczuk na stronie internetowej autorki.

Posłuchaj drugiego fragmentu “Ksiąg Jakubowych”!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!