GÓRA

Nauka przez zabawę!

TVP abcW okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym dzieci najwięcej i najszybciej uczą się poprzez zabawę. Dlatego tak ważne jest, by wiedza była im przekazywana w jak najbardziej przystępnej formie. Mali czytelnicy kochający zwierzęta i pragnący poszerzać swój zasób informacji na temat otaczającej ich przyrody, powinni sięgnąć po zabawną i pełną intrygujących ciekawostek encyklopedię „TVP abc. Jak wygląda anakonda? Encyklopedia zwierząt dla dzieci”.

Julia Śniarowska przedstawiła najmłodszym dwadzieścia dziewięć znanych zwierząt, opowiadając o ich sposobie życia, zwyczajach i nietypowych dla innych gatunków zachowaniach. Obok każdego zwierzątka czytelnicy znajdą wyszczególnione miejsce występowania wraz z mapką, która pozwoli poszerzać wiedzę również z dziedziny geografii. Każde też jest przedstawione na pięknych zdjęciach. Wszystko to sprawia, że mimo, iż autorka przekazuje dzieciom istotne informacje z dziedziny przyrody, jednocześnie bawi i intryguje swoich odbiorców, zwłaszcza dzięki wyodrębnionym, często wywołującym śmiech ciekawostkom i zabawnym postaciom Cielaczka, Boćka i Anakodny, pochodzącym z czołówki TVP abc.

„TVP abc. Jak wygląda anakonda? Encyklopedia zwierząt dla dzieci” to nie tylko atrakcyjna książka dla małych czytelników. Jest ona również narzędziem, jakie może zostać wykorzystane przez nauczycieli i rodziców podczas zabawy, zajęć przyrodniczych i jako ciekawy sposób na spędzenie czasu po wyłączeniu telewizora. Szczególnie chętnie po tę pozycję sięgać będą widzowie TVP abc, którzy chcieliby spotkać postacie z programów telewizyjnych w interesującej dla nich książce.

skupianki_zabawiankiDoskonałym dopełnieniem „TVP abc. Jak wygląda anakonda? Encyklopedii zwierząt dla dzieci” jest zbiór ćwiczeń „TVP abc. Skupianki-zabawianki. Ćwiczenia wspomagające naukę koncentracji”. Joanna Babula stworzyła kilkanaście bardzo atrakcyjnych zadań, dzięki którym najmłodsi mogą ćwiczyć pamięć, koncentrację i umiejętności ruchowe, przydające się podczas nauki malowania i pisania. W kolejne ćwiczenia wprowadzają odbiorców postacie znane z TVP abc, które pojawiały się już w poprzednio wskazywanej książce. Atrakcyjna szata graficzna ćwiczeń zmotywuje do ich rozwiązywania oraz zachęci do kreatywnego działania i myślenia.

„TVP abc. Jak wygląda anakonda? Encyklopedia zwierząt dla dzieci” i „TVP abc. Skupianki-zabawianki. Ćwiczenia wspomagające naukę koncentracji” oraz inne książeczki z serii „TVP abc” wspomagają wszechstronny rozwój dzieci. Łącząc naukę z zabawą, poszerzają wiedzę przedszkolaków i uczniów będących na początku swojej szkolnej edukacji, bawią ich i intrygują, wzbudzając ciekawość i motywując do twórczego działania.

Julia Śniarowska, TVP abc. Jak wygląda anakonda. Encyklopedia zwierząt dla dzieci, Publicat S.A., Poznań 2015. Centrum Edukacji Dziecięcej. Seria: TVP abc. ISBN: 978-83-271-0144-0. 32 strony. 

W encyklopedii opowiedziano o zwierzętach: bocianie, chomiku, delfinie, hipopotamie, jeżu, kameleonie, kangurze, koniu, kocie, krecie, krowie, lwie, małpie człekokształtnej, niedźwiedziu, nietoperzu, ośmiornicy, papudze, psie, pingwinie, słoniu, strusiu, świni, wężu, wielorybie, wiewiórce, żabie, żółwiu, żyrafie.

Joanna Babula, TVP abc. Skupianki-zabawianki. Ćwiczenia wspomagające naukę koncentracji, Publicat S.A., Poznań 2015. Centrum Edukacji Dziecięcej. Seria: TVP abc. ISBN: 978-83-271-0147-1. 16 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!