GÓRA

Nasz przyjaciel. Miś Szaruś!

SzaruśW Światowy Dzień Pluszowego Misia przedstawiam Wam Szarusia. Cichy bohater naszych książkowych przygód jest z nami już 6 lat. Moja córka otrzymała go, kiedy się urodziła. Choć dostała jeszcze dziesiątki innych pluszaków – bardziej kolorowych, przedstawiających bohaterów jej ulubionych animacji, Szaruś stał się jej ukochanym misiem. Odkryliśmy, że ma magiczne moce. Sprawia, że dzieci są bezpieczne podczas burzy, a choroby są lekkie i trwają tylko kilka dni. Trzeba jedynie mocno misia przytulać, wówczas jego moc staje się silniejsza. Szaruś słucha wszystkich czytanych Wiktorii opowieści. Czasem też przemawia głosem książkowych bohaterów. Niesie pocieszenie i motywuje do pracy, co istotne, kiedy chodzi się do pierwszej klasy. Jest prawdziwym przyjacielem, który nigdy nie zawodzi!

Za Szarusiem znajdują się książki, które teraz czytamy Wiktorii i jej misiowi. Opowiem o nich w ciągu najbliższych dni na blogu, a jedną z nich będzie można wygrać w konkursie!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!