GÓRA

Narodowe Czytanie “Lalki”

Narodowe Czytanie5 września 2015 roku zostanie zorganizowana kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W czasie jej trwania będziemy czytali powieść Bolesława Prusa „Lalka”. W zeszłym roku w niemal 2000 miejscowości w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

Więcej informacji na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

Zachęcam do brania udziału w akcji wraz z Biblioteką Publiczną Gminy Grodzisk Mazowiecki. W tym mieście Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa odbywać będzie się w ramach Dni Miasta. Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki przygotuje swoje stoisko, przy którym będzie można założyć kartę biblioteczną, wypożyczyć książki oraz zapoznać się z ofertą na rok 2015/16.

Fragmenty książki Bolesława Prusa „Lalka” będą udostępnione dla osób chcących wziąć udział w Narodowym Czytaniu (na scenie). Samo czytanie odbywać będzie się w godzinach 12.00-13.00.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki w poprzednich edycjach Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP prezentowała dzieła Aleksandra Fredry i Henryka Sienkiewicza w grodziskim Parku Skarbków. Trzecia, tegoroczna edycja, po raz pierwszy wpisana została w program obchodów Dni Miasta.

Więcej informacji na stronie biblioteki!

Dni Miasta

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!