GÓRA

“Najwierniejsi przyjaciele” Renaty Piątkowskiej na MiastoDzieci.pl

NajwierniejsiIlustracją, która w niezwykle obrazowy sposób przedstawia tematykę książki Renaty Piątkowskiej, “Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”, jest wewnętrzna strona jej okładki. Znajdują się na niej pomieszane ślady ludzi i psów. Niektóre się pokrywają, inne są znacznie oddalone od siebie…

Takie też znaczenie mają psy w ludzkim życiu. Niektórzy z nas uważają je za swoich przyjaciół, nie wyobrażają sobie życia bez nich. Inni są nieczuli na cierpienie zwierząt porzuconych w lasach czy cierpiących w rowach, kiedy zostaną potrącone przez samochody. Autorka pokazała swoim czytelnikom, jak oddane i ważne w życiu ludzi mogą być psy i jak duże znaczenie w psim istnieniu mają ludzie. (…)

Przeczytaj dalszy ciąg recenzji na MiastoDzieci.pl!

Renata Piątkowska, Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie, Wydawnictwo Bis, Warszawa 2014. Ilustracje: Katarzyna Bukiert. ISBN 978-83-7551-326-4. 120 stron.

 

 

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz