GÓRA

Muzeum dinozaurów

Dinozaurium. Muzeum Dinozaurów zadziwia i intryguje. Chris Wormell i Lily Murray zachęcają czytelników do poznawania tajemnic dinozaurów. A wielkoformatowe ilustracje i piękna szata graficzna tej książki od pierwszej strony przenoszą małych i dużych odbiorców w czasie - do przestrzeni muzeum prehistorycznego.

Dinozaurium przede wszystkim budzi zainteresowanie czytelnika swoim wielkoformatowym wydaniem i ciekawą szatą graficzną. Wszystko zostało tutaj pomyślane tak, by symulować przestrzeń muzealną, pełną ciekawych informacji i fascynujących eksponatów. Łowcy dinozaurów, którym jest dedykowana ta książka, spędzą z nią wiele godzin. Znajdą w niej mnóstwo ciekawych informacji, najnowszych wyników badań i rzetelnych opisów wspaniałych ilustracji.

Jeśli sięgnęliście już po wcześniej wydane Animalium i Botanicum, wiecie, że te książki stanowią wspaniałe narzędzia do pogłębiania wiedzy na temat roślin i zwierząt. Tym razem przeniesieni zostajemy w czasie o miliony lat, ale też poznajemy zależności, które wpłynęły na funkcjonowanie współczesnego świata. Co zaś najistotniejsze, czytając te książki, możecie mieć pewność, że znajdziecie w nich rzetelną porcję wiedzy. Nad oryginałem Dinozaurium czuwał dr Jonathan Tennant, który zajmuje się tematyką dinozaurów w Imperial College London. Zaś wydanie polskie zostało skonsultowane oraz uzupełnione przez dr hab. Tomasza Suleja z Zakładu Paleobiologii Ewolucyjnej PAN.

Dinozaurium robi wrażenie już w momencie, kiedy bierze się je do ręki. A kiedy zaczyna się je oglądać, nie można przestać zachwycać się pięknymi rycinami. Łowcy dinozaurów, ta książka Was zauroczy!

Szczegółowe informacje

Autor:Lily Murray
Tytuł:Dinozaurium. Muzeum Dinozaurów
Tytuł oryginalny:Dinosaurium
Wydawnictwo:Dwie Siostry
MiejsceWarszawa
Rok wydania:2018
Ilustracje:Chris Wormell
Tłumaczenie:Piotr Grzegorzewski
ISBN:978-83-281-2959-7
Strony:104

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz