GÓRA

Mroczne Castle Rock w serialu J. J. Abramsa i Stephena Kinga

Ten serial docenią zwłaszcza wielbiciele prozy Stephena Kinga. Co prawda tytułowe Castle Rock odnosi nas do konkretnych tytułów pisarza, jak choćby Martwa strefa czy Sklepik z marzeniami, ale nie jest oparty na jednej historii. Nic w nim nie jest oczywiste, nie wiadomo, co zdarzy się za chwilę i można mieć prawdziwą frajdę z wyszukiwania wątków pojawiających się w różnych opowiadaniach i powieściach mistrza grozy.

Castle Rock spodobał mi się po pierwszym odcinku. Na HBO można obejrzeć już cztery kolejne. Pojawiają się w nim wątki i nazwiska znane z prozy Stephena Kinga. Serialowa opowieść rozpoczyna się w Shawshank. Henry Deaver, adwokat skazanych na śmierć, zostaje zaproszony do więzienia, aby rozwikłać zagadkę tajemniczego mężczyzny, przetrzymywanego w zamkniętej części budynku. Szybko okazuje się, że zagadek jest więcej. I jak to zwykle bywa w opowieściach Stephena Kinga, nie wiadomo, czego można się spodziewać w następnej minucie serialu. Polecam nie tylko fanom prozy mistrza grozy.

Castle Rock - Plakat

Szczegółowe informacje

Producent:Bad Robot Productions, Warner Bros. Television
Tytuł:Castle Rock
Tytuł oryginalny:Castle Rock
Kraj:USA
Premiera PL:2 sierpnia 2018
Na podstawie:prozy Stephena Kinga
Obsada:André Holland, Jane Levy, Sissy Spacek, Melanie Lynskey, Bill Skarsgård, Scott Glenn, Terry O’Quinn

Oceny czytelników:

0 / 5 5

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Komentarze (1)

  • Lolek

    Jestem po pierwszym odcinku. Musze przyznać, że zapowiada się dobrze 🙂

    Odpowiedz

Napisz komentarz