GÓRA

Momo – osobliwa historia w interpretacji Edyty Jungowskiej

Momo - albo osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas. Tę niesamowitą opowieść w nowym audiobooku czyta Edyta Jungowska.

Pewnego dnia w ruinach starego amfiteatru pojawia się tajemnicza dziewczynka – Momo. Szybko zaprzyjaźnia się z okolicznymi mieszkańcami. Dzieci uwielbiają się z nią bawić, a dorośli dzielą swoimi kłopotami. Jedno spotkanie z Momo wystarczy, żeby w ich życiu zapanowały spokój i radość. Jednak wkrótce całe miasto opanowują bezwzględni szarzy panowie, którzy kradną ludziom wolny czas i zatruwają ich serca śmiertelną szarą nudą. Czy Momo uda się uratować swoich przyjaciół? Czy mając do pomocy jedynie żółwia i zagadkowego mistrza Horę pokona szarych panów? Posłuchajcie…

Pisarz Michael Ende, jest jednym z najpopularniejszych autorów literatury dziecięcej. Poza Momo napisał Niekończącą się historię, na podstawie której powstała jedna z największych europejskich superprodukcji filmowych – The NeverEnding Story oraz serię przygód Kuby Guzika, która stała się podstawą do popularnego serialu animowanego. Za swoje książki otrzymał w sumie ponad czterdzieści nagród, sprzedały się na całym świecie w czterdziestu milionach egzemplarzy. Na podstawie Momo Michael Ende napisał również libretto opery oraz scenariusz filmowy. W filmie z 1986 roku wystąpił gościnnie jako pasażer pociągu. Nakład powieści Momo do tej pory przekroczył siedem milionów.

Wydawnictwo Jung-Off-Ska

Szczegółowe informacje

Autor:Michael Ende
Tytuł:Momo
Czyta:Edyta Jungowska
Wydawnictwo:Jung-Off-Ska
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2021
Ilustracje i projekt okładki:Marcin Minor
ISBN:978-83-62264-67-4
Tłumaczenie:Ryszard Wojnakowski
Reżyseria:Jacek Sut
Muzyka:SzaZa – Szamburski/Zakrocki
Format:płyta w formacie MP3

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz