GÓRA

Moja ulubiona kolorowanka

Książka do kolorowaniaNie znam innej malowanki, która by na tak długo zatrzymała przy sobie dziecko. Choć nie ma się czemu dziwić, bo piszę o „Książce do kolorowania” Hervé Tulleta. Wszyscy, którzy znają teksty tego autora, wiedzą, że nieustannie zachęca on swoich małych czytelników do twórczego działania. Wyobraźcie sobie teraz ilustracje znane wam z książek Tulleta, zebrane w wielkim tomie, w postaci obrazków do kolorowania. Teraz już wiecie, ile zabawy czeka na wasze dzieci, kiedy wezmą do ręki tę niezwykłą malowankę.

„Książka do kolorowania” należy do serii Art Egmont, co sugeruje, że mały odbiorca będzie mieć do czynienia z pozycją motywującą do malowania oraz wykonywania innych działań twórczych. Hervé Tullet zadbał o to, by dzieci nie znudziły się samym kolorowaniem. Zachęca je do rozwiązywania najróżniejszych zadań, czytania zabawnych tekstów, rozwijania spostrzegawczości i widzenia przestrzennego oraz obserwowania najróżniejszych elementów znajdujących się w ich najbliższym otoczeniu. Dzięki tej pozycji odbiorcy przygotują się też do sprawnego pisania. Muszą oni na przykład tworzyć pętle na torze wyścigowym, dorysowywać postaciom wybrane szczegóły, powtarzać skomplikowane kształty i łączyć różne elementy. Tych zadań jest tu tak dużo, że nawet najbardziej oporne dłonie, nabędą umiejętności łatwego malowania i pisania. Jak przystało na dobrą malowankę, nie zabrakło w niej księcia, księżniczki i superbohaterów oraz najróżniejszych stworów, które są uwielbiane przez małych odbiorców książki.

Hervé Tullet po raz kolejny rozwija kreatywność naszych dzieci, pobudza ich wyobraźnię i uczy sprawnego posługiwania się rekwizytami służącymi do pisania i malowania. „Książka do kolorowania”, nazywana przez nas księgą – posiada magiczną moc rozgrzewania dłoni przed pisaniem literek – na długo przyciągnie uwagę dzieci. Nie tylko dlatego, że znajduje się w niej mnóstwo obrazków do kolorowania. Hervé Tullet dzięki swojemu poczuciu humoru sprawia, iż malowanie staje się doskonałą zabawą!

Hervé Tullet, Książka do kolorowania, Egmont, Warszawa 2014. Seria artystyczna. Art Egmont. ISBN: 978-83-281-0383-2. 208 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!