GÓRA

Młodzi w instytucji kultury

Przyjdź. Działaj. Inspiruj to hasła, które motywują grodziską młodzież, skupioną w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki, do podejmowania wysiłku na rzecz przedsięwzięć animujących czytelnictwo i ogólnie – kulturę, w środowisku lokalnym. Wszystkie z działań naszych wolontariuszy zebraliśmy w projekcie Młodzi w instytucji kultury. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i młodych ludzi, którzy chcieliby zaangażować się w realizację naszych i własnych pomysłów.

Dziś już wydajemy biblioteczną gazetkę, Biblioteczne Co Nieco, pomagamy młodszym w odrabianiu lekcji, dajemy korepetycje z matematyki, gramy w gry planszowe, czytamy dzieciom, rozwozimy książki seniorom, którzy z różnych powodów nie mogą dostać się do biblioteki i tworzymy przestrzeń do spotkań dla dzieci i młodzieży. Przed nami nowe wyzwania, projekty i zadania. Zapraszamy do współpracy organizacje pozarządowe, instytucje kultury, także spoza Grodziska Mazowieckiego oraz wszystkich tych, którzy chcą działać na rzecz kultury.

Na zdjęciu spotkanie redakcji gazetki Biblioteczne Co Nieco. Świętujemy wydanie nowego numeru!

plakat

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz