
Młodzi w instytucji kultury. Tak promujemy czytelnictwo w Grodzisku Mazowieckim!
Wrzesień jest jednym z moich ulubionych miesięcy. Wszystko wraca do normy. Kończą się urlopy. Jest dużo pracy i jeszcze więcej dobrej literatury. W tym roku trochę szkoda mi lata, zwłaszcza poranków z kawą w ogródku. Ale zapach jesieni jest zniewalający. Nie można mu się oprzeć.
Z Natalią Gontarczyk i pozostałymi uczestniczkami projektu Book Morning Library! – w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki – nakręciłyśmy recenzję Marzycielki z Ostendy Erica-Emmanuela Schmitta. To jest piękna książka o wchodzeniu w dorosłość. Idealna dla Natalii.
Nagrałyśmy też niespodziankę dla Remigiusza Mroza. Nie mogę zdradzać jeszcze, o co chodzi. Wszystko będzie gotowe za kilka dni.
Pracujemy również nad kolejnym numerem Bibliotecznego Co Nieco. Już został złożony. Musi jeszcze przejść gruntowną korektę i będziemy drukować. Myślę, że finał będzie można oglądać także za kilka dni.
Wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. Wesele czytali zarówno reprezentanci młodzieżowych projektów bibliotecznych, jak i ich przyjaciele.
Z wydawnictwem Dlaczemu organizuję też spotkanie z Beatą Gołaszewską, bohaterką książki Ambasadorowa Edyty Włoszek. Zapraszam do Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki 29 września, o godz. 18.00. Za chwilę pojawi się recenzja książki na Czytam to! To poruszająca historia o przemocy domowej i o walce, którą w takiej sytuacji powinna podjąć każda kobieta.
Wracamy także z kolejnym sezonem audycji Co Nowego w Bibliotece w Radio Bogoria. Opowiadałam już w niej o Opowieści Podręcznej Margaret Atwood. We wtorek będzie można usłyszeć o książce Sztuka powieści. Wywiady z pisarkami z The Paris Review. Zachęcam do słuchania. Radio Bogoria, każdy wtorek o godzinie 15.30.
W nowym sezonie mamy z młodzieżą w Grodzisku Mazowieckim mnóstwo pracy. A to dopiero początek jesiennej ramówki. Mamy dużo pomysłów, nawiązujemy nowe współprace i świetnie się przy tym bawimy. Bo czytanie ma być przede wszystkim przyjemnością.