GÓRA

Mister Maker, czyli Pan Robótka w inspirujących książkach!

PanRobCudenkaUwielbiamy prace plastyczne, dlatego chętnie oglądamy Mister Maker, czyli Pana Robótkę. Czasem wykonujemy proponowane przez prowadzącego pomysły. Wielokrotnie też stają się one inspiracją do tworzenia własnych projektów. Jeśli więc dzieci są fanami Pana Robótki lub jeszcze go nie znają, ale lubią tworzyć, powinny sięgnąć po serię Pan Robótka Centrum Edukacji Dziecięcej.

Pan Robótka jest zabawnym artystą. W kilka minut z rzeczy, które czasem śmiało mogą być traktowane jako odpady, potrafi wyczarować przeróżne postacie i przydatne do zabawy rekwizyty. Dzieci go uwielbiają. Zawsze po obejrzeniu programu, sięgają po swoje przybory plastyczne i same stają się małymi twórcami. Teraz nie muszą już czekać na kolejny odcinek Pana Robótki, ponieważ powstała seria książek, w której znaleźć można mnóstwo inspirujących pomysłów.

Do serii należą między innymi – Pan Robótka. Wesołe kolorki, Pan Robótka. Kształty, Pan Robótka. Superpomysły i Pan Robótka. Cudeńka. Prócz instrukcji tworzenia wymyślonych przez prowadzącego program projektów plastycznych, można znaleźć w nich liczne dodatki. Dzieci ucieszy pewnie mnóstwo naklejek i wyciskanek. Wspaniała zabawa czeka na nie też w czasie wykonywania proponowanych w książkach zadań i podczas uczestniczenia w występujących w nich grach.

MisterMakerDopełnieniem tej serii jest Pan Robótka. Niezwykłe projekty plastyczne. Książka ta przypomina notatnik prawdziwego artysty, w którym umieszcza on swoje pomysły. Tu też znaleźć można zadania do rozwiązania i zabawne naklejki. Kolorowe i solidne wydanie tej pozycji, zachęci do wypowiadania się poprzez sztukę.

Jestem przekonana, że wszystkie dzieci z radością sięgać będą po serię Pan Robótka. Dzięki niej zostaną one zmotywowane do twórczego myślenia i działania. Mister Maker wprowadzi je w pozytywny nastrój i pokaże, jak można bawić się ze sztuką!

Seria Pan Robótka. Centrum Edukacji Dziecięcej. Grupa Wydawnicza Publicat S.A. Mister Maker.

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz