GÓRA

Minecraft. Blokopedia i urodziny gracza!

Minecraft. Blokopedia zachwyca przede wszystkim pięknym wydaniem. Nie jest jednak tylko atrakcyjnym gadżetem, bo również dużą porcją wiedzy dla fanów Minecrafta. Może więc stanowić wartościowy prezent urodzinowy.

O tym, że moja córka jest fanką Minecrafta już wiecie. Wszystkie jej pasje łączymy zawsze z książkami. Tak jest i w tym przypadku. Najpierw czytaliśmy Minecraft. Poradniki. Jako prezent urodzinowy otrzymała Minecraft. Blokopedię, którą kupiliśmy w promocyjnej cenie na Warszawskich Targach Książki. Stanowi ona bogaty w wiele przydatnych wskazówek przewodnik po blokach, a więc podstawowych surowcach, jakie wykorzystuje się w świecie Minecrafta. Książka została podzielona na części, które opisują różne rodzaje bloków. Ukazuje się tu ich występowanie, właściwości, zastosowanie i odmiany. Nie zabrakło również ciekawostek i porad dla ekspertów. Wszystko to zaś zostało zamknięte w pięknej oprawie. Wydanie tej książki naprawdę robi wrażenie.

W tym roku postanowiliśmy zrobić Wiktorii niespodziankę. Zorganizowaliśmy jej więc Minecraft’owe urodziny w grodziskiej Kawie i Zabawie. Animatorzy z Centrum Animacji zaproponowali zabawy, w których motywem przewodnim był Minecraft. Spisali się świetnie, czego dowiodły uśmiechy na twarzach dzieci. Takie przyjęcie urodzinowe nie mogło obyć się bez tortu. Jego autorką była Ewa Kuszewska, którą śmiało można nazwać artystką. Jej torty nie tylko wspaniale wyglądają, bo także są przepyszne. Wszystko to pokazuje, że zawsze dobrą zabawę można połączyć z czytaniem książek.

DSC_3744b-małe-z-podpisem

8urodziny-4

8urodziny-3

8urodziny-2

8urodziny-1

***

blokopediaAlex Wiltshire, Minecraft. Blokopedia, Egmont Polska, Warszawa 2015. Mojang. ISBN: 978-83-281-0814-1. 320 stron.

312 stron wiedzy o Minecrafcie! Ponad 100 tipsów i trików, jak grać dalej i odkrywać więcej! Nr 1 na Twojej liście prezentów!

Świat Minecrafta składa się wyłącznie z bloków. Z niektórych możesz budować, inne pomagają ci utrzymać się przy życiu. Każdy blok, który odkrywasz, otwiera przed tobą nowe możliwości i stanowi zapowiedź niezwykłych przygód. Ilustrowana Blokopedia Minecrafta pełna jest wyczerpujących informacji na temat poszczególnych bloków i sposobów ich wykorzystania. Od podstawowych roślin i rud aż po stoły warsztatowe i kamień Kresu – znajdziesz tu dokładny opis każdego bloku!

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz