GÓRA

Miłość bywa zaskakująca

Nieprzewidziane konsekwencje miłościNiezależnie od tego, ile masz lat, miłość może cię zaskoczyć. Pokazuje to Jill Mansell w swojej powieści „Nieprzewidziane konsekwencje miłości”. Można w niej znaleźć wiele wątków romansowych, które uświadamiają, że życie daje się odmienić tylko przez prawdziwe uczucie.

Jill Mansell, popularna pisarka powieści romantycznych i tym razem nie zawiodła odbiorców. Napisała kolejny, bardzo dobrze skomponowany romans, który może spełnić wszystkie oczekiwania wielbicieli tego gatunku literackiego. Co prawda Josh i Sophie wydają się być bohaterami pierwszoplanowymi, szybko zrównują się z innymi postaciami, których perypetie miłosne stają się tak samo interesujące. W powieści odnaleźć można więc kilka osób, które na różnych etapach swojego życia przekonują się, że tylko prawdziwe uczucie może przynieść im szczęście.

Główni bohaterowie opowieści są piękni i bardzo interesujący, jednak nie są świadomi roztaczanego przez siebie uroku i podziwu, jaki wzbudzają w innych ludziach. Niemal każdy ma tu jakąś tajemnicę, która zdawałoby się, jest przeszkodą nie do pokonania w drodze do szczęścia i przede wszystkim udanego związku. Sophie jest utalentowaną i piękną fotografką, która nie chce się spotykać z mężczyznami. Josh zakochał się w kobiecie od pierwszego wejrzenia, ale ta nieustannie go odrzuca. Tula ma wyjątkowego pecha do mężczyzn, którzy zamiast pracować, wolą się nieustannie bawić i uganiać za dziewczynami. Kiedy spotyka Rileya, nie wie, że nie jest on tym, na kogo pozuje. Z kolei Dot i Lawrence muszą odnaleźć sposób na osiągnięcie szczęścia po rozwodzie. Dużo czasu zajmuje im zrozumienie, że w życiu najważniejsze jest prawdziwe uczucie. To nie wszystkie wątki miłosne, jakie znaleźć może czytelnik w „Nieprzewidzianych konsekwencjach miłości”. Wszystkie układają się w zgrabną całość, która wielbicielom romansów nie pozwoli nudzić się nawet przez chwilę, mimo tego, że powieść ma blisko pięćset stron.

„Nieprzewidziane konsekwencje miłości” bawią i wzruszają, pozwalają na utożsamienie się z bohaterami, bo są tacy jak my – czasem pogubieni, przeżywający wiele rozczarowań i niepowodzeń, wiecznie poszukujący szczęścia i miłości. Jill Mansell sprawiła, że ich losy nie są czytelnikowi obojętne, kibicuje im, by później w sobie znaleźć motywację do walki o własną miłość.

Jill Mansell, Nieprzewidziane konsekwencje miłości, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2015. Tytuł oryginalny: The Unexpected Consequences of Love. Przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska. ISBN: 978-83-08-06003-2. 472 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz