GÓRA

Milczenie i pop-up booki w Radiu Bogoria!

W poprzednim tygodniu w Radiu Bogoria opowiadałam o książkach – „Milczenie” Shusaku Endo wydawnictwa Znak oraz o pop-up bookach – „Kto się kryje w lesie?” i „Kto się kryje w wodzie?”. Książki rozkładanki stworzyli Eryl Norris i Andy Mansfield, a wydało je wydawnictwo Mamania.

***

„Co Nowego w Bibliotece”
Radio Bogoria
każdy wtorek o godzinie 15.30.

Shusaku Endo, Milczenie, Znak, Kraków 2017. Tytuł oryginalny: Chimmoku. Tłumaczenie: Izabela Denysenko, Barbara Słomka. ISBN: 978-83-240-4333-0. 288 strony.
Największe dzieło Shusaku Endo.

Najbardziej osobisty film Martina Scorsese.

XVII wiek. Do Europy docierają niepokojące wieści z odizolowanej od świata Japonii. W kraju, w którym trwa bezwzględna walka szogunatu z chrześcijaństwem, wiara i przekonania poddawane są najcięższej próbie. Nie wszyscy potrafią znieść zadawane im cierpienia. Niektórzy wyrzekają się Chrystusa.

Gdy pojawiają się pogłoski o wyparciu się wiary przez prowincjała ojca Ferreirę, dwaj młodzi jezuici potajemnie przedostają się do Kraju Kwitnącej Wiśni, by odszukać swojego mistrza. To, co zobaczą, każe im zadać sobie pytania o własną wiarę.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach książka Shusaku Endo to opowieść o Bogu patrzącym w milczeniu na ludzkie cierpienie i ludziach próbujących to milczenie zrozumieć.

Martin Scorsese, zafascynowany powieścią, chciał sfilmować tę historię już 25 lat temu. W końcu mu się to udało. 30 lat po Misji powstało kolejne filmowe arcydzieło mówiące o zderzeniu dwóch cywilizacji i religii.

Shusaku Endo (1923–1996) – jeden z najwybitniejszych pisarzy japońskich XX wieku. Milczenie jest najważniejszą książką w jego twórczości.

 

Tajemnicze oczy patrzą z głębokiego lasu. Czy ktoś nas obserwuje?

Sprawdź, jakie zwierzęta wyskoczą z tej zabawnej książki!

Eryl Norris, Andy Mansfield, Kto się kryje w lesie?, Mamania, Warszawa 2017. Tytuł oryginalny: Who’s Who in the Woods. ISBN: 978-83-65087-79-9. 16 stron.

Tajemnicze oczy patrzą z głębokiej wody. Czy ktoś nas obserwuje?

Sprawdź, jakie zwierzęta wyskoczą z tej zabawnej książki!

Eryl Norris, Andy Mansfield, Kto się kryje w wodzie?Mamania, Warszawa 2017. Tytuł oryginalny: Who’s Who in the Water. ISBN: 978-83-65087-80-5. 16 stron. 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz