GÓRA

Mikołajek i jego nowe przygody

Mikolajek_PodworkoweprzygodyFani Mikołajka René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempégo z przyjemnością przeczytają też Podwórkowe przygody Mikołajka. Adaptację tę stworzyli Valérie Latour-Burney i Emmanuelle Lepetit. Trzeba tylko zadbać, aby młodzi czytelnicy tej książki najpierw poznali historie, na podstawie który powstały te opowieści.

Podwórkowe przygody Mikołajka to zbiór ciekawych i zabawnych opowiadań, w których udział biorą Mikołajek, jego koledzy i najbliżsi. Nie są to opowieści napisane przez René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempégo, dlatego warto najpierw sięgnąć po oryginał, dopiero później kontynuować przygodę z czasem niesfornymi bohaterami w tak wielu dziś tworzonych adaptacjach. Podwórkowe przygody Mikołajka przede wszystkim bawić będą młodych czytelników, podsuną też z pewnością kilka pomysłów na psoty.

Mikołajek znany jest już dzieciom na całym świecie. To bohater, z którym utożsamiają się liczni pośród czytelników. Jak wielu z nich wpada w kłopoty, ma problemy w szkole lub w domu, wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywa wiele intrygujących przygód. Przypomina więc swoich rówieśników z realnego świata, dostarczając im mnóstwo powodów do radości.

Podwórkowe przygody Mikołajka bawią i intrygują. Stanowią więc wyjątkowo udaną adaptację znanych nam wszystkim książek René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempégo. Jeśli więc masz ochotę na kontynowanie przygód Mikołajka, koniecznie sięgnij po tę książkę.

Podwórkowe przygody Mikołajka, Znak emotikon, Kraków 2016. Tłumaczenie: Magdalena Talar. ISBN: 978-83-240-3936-4. 368 stron.  

Zobacz relację z zajęć, które zorganizowałam z Podwórkowymi przygodami Mikołajka.

Więcej o Mikołajku www.petitnicolas.com, www.mikolajek.pl

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz