GÓRA

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Radiu Bogoria!

Dziś w Radiu Bogoria zachęcać będę Was przede wszystkim do czytania książek dla dzieci, ponieważ wczoraj, 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, świętowaliśmy też Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Został on ustalony w 1967 roku przez International Board on Books for Young People (IBBY). Od tamtej pory, co roku gospodarzem święta jest inne państwo.

Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w roku 2018 jest Łotwa.

Autorką Listu do dzieci całego świata pod hasłem W książce małe jest wielkie jest Inese Zandere. Piękny plakat do tego święta zaprojektował Reinis Pētersons.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Polska była gospodarzem tego dnia w roku 1980.

Więcej o Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci znajdziecie na stronie Polskiej Sekcji IBBY!

W audycji będę też opowiadać o serii książek Mr. Men i Mała Miss.

Na audycję Co Nowego w Bibliotece zapraszam do Radia Bogoria w każdy wtorek, o godz. 15.30.

Radia można też słuchać online!

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz