GÓRA

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Omnibooku

Świętowania Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci ciąg dalszy!

Korzystając z gościnności Omnibooka, czytałyśmy dzieciom świetną książkę Arnolda Lobela – Żabek i Ropuch. Przyjaźń. Zapoznałyśmy też małych słuchaczy z pozostałymi tomami serii przygód Żabka i Ropucha. Wszystkie z tych książek można wypożyczać w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Głośne Czytanie było połączone z warsztatami plastycznymi.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to szczególne święto. Przypomina o wartości codziennego czytania literatury dziecięcej.

ksiazenice_03
ksiazenice_02

ksiazenice_04

ksiazenice_05

ksiazenice_01

Zabek_RopuchArnold Lobel, Żabek i Ropuch. Przyjaźń, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2015. Oryginalny tytuł: Frog and Toad are Friends. Przekład: Wojciech Mann. ISBN: 978-83-08-06042-1. 68 stron.

Pierwsze w Polsce wydanie kultowego tekstu klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej w znakomitym tłumaczeniu Wojciecha Manna!

Pewnego dnia Ropuch poczuł się jakoś tak nie bardzo. Zgubił swój duży, okrągły, biały guzik od kurtki. Kto pomógł mu go szukać? Jego najlepszy przyjaciel, Żabek. Innego dnia Żabek poczuł się jakoś tak nie bardzo. Zachorował, wyglądał zielono. Kto zaparzył mu herbaty i opowiedział historię? Jego najlepszy przyjaciel, Ropuch.

Książka Arnolda Lobela, klasyka amerykańskiej literatury dla dzieci, zawiera pięć opowieści o przygodach dwójki najlepszych przyjaciół, Żabka i Ropucha. Każda z nich ujmuje prostotą. Wszystkie uczą empatii wobec innych. Dzieci będą czytać i oglądać tę książkę z wypiekami – poznając historie jedna po drugiej, albo wszystkie jednym tchem.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz