GÓRA

Michał Nogaś w Grodzisku Mazowieckim!

Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować to spotkanie. Kiedy wpisywałam nazwisko Michała Nogasia do projektu, byłam pewna, że jest tą osobą, która powinna rozmawiać z młodzieżą o literaturze.

Nie myliłam się. Czytelnicy grodziskiej biblioteki, którzy sięgają po dobrą literaturę, często powołują się na recenzje Michała Nogasia i proszą o polecane przez niego książki. Wiem, że w Grodzisku Mazowieckim dziennikarz ma wielu wielbicieli. Kiedy planowałam pracę z młodzieżą i zakończenie pisanego przeze mnie projektu, to było pierwsze nazwisko, które przyszło mi do głowy. Spójrzcie na Nogaś na stronie. Ponad 69 tysięcy fanów ma profil, który promuje czytelnictwo i naprawdę dobrą, często niełatwą w odbiorze literaturę. Taki wynik w czasach, kiedy mówi się, że po książki sięga coraz mniej osób, jest sukcesem.

Spotkanie z Michałem Nogasiem zostało zorganizowane na zakończenie projektu Book Morning Library! 14 grudnia w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki pokazaliśmy, że młodzież może znaleźć swoje miejsce w instytucji kultury i że rozmowa o literaturze może być dla młodych ludzi interesująca. Dziś napisała do mnie jedna z uczestniczek spotkania, która zapytała, jaki tytuł ma książka o drzewach, o której opowiadał Pan Nogaś. Dziewczyna chce tę książkę kupić mamie na święta. To zapytanie, które cytuję tutaj za zgodą czytelniczki, jest dla mnie argumentem wystarczającym, aby przekonać mnie, że warto było zorganizować to wydarzenie. Mam nadzieję, że Drwale Annie Proulx ucieszą obdarowaną.Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz