GÓRA

Marianna Oklejak w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Cuda wiankiW sobotę, 7 listopada 2015 r., mieliśmy przyjemność spotkać się z Marianną Oklejak na premierze jej książki – “Cuda wianki”. Na spotkanie z autorką zaprosiło Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Po prezentacji książki dzieci mogły udać się na warsztaty plastyczne, podczas których poznawały kulturę ludową naszego kraju. W czasie spotkania wiele powiedziane zostało na temat roli i sposobów funkcjonowania polskiego folkloru we współczesnym świecie. W rozmowie uczestniczył etnograf, animator oraz dokumentator tradycyjnej kultury etnograficznej i współtwórca ruchu domów tańca – Remigiusz Mazur-Hanaj. Spotkanie uatrakcyjniły Paulina Kinaszewska i Róża Mościcka, wykonujące kompozycje muzyki tradycyjnej.

Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie było z pewnością najlepszym miejscem, w którym mogła odbyć się premiera książki “Cuda wianki”. Niezwykły nastrój panujący w muzeum pozwala zachwycić się urokiem folkloru polskiego, a przez to również książką Marianny Oklejak.

Dziękuję za ciekawe spotkanie i miłe rozmowy.

muzeum_dla_dzieci_01

muzeum_dla_dzieci_02

muzeum_dla_dzieci_03

muzeum_dla_dzieci_04

muzeum_dla_dzieci_05

muzeum_dla_dzieci_06

muzeum_dla_dzieci_07

muzeum_dla_dzieci_08

muzeum_dla_dzieci_09

muzeum_dla_dzieci_10

muzeum_dla_dzieci_11

muzeum_dla_dzieci_12

muzeum_dla_dzieci_13

muzeum_dla_dzieci_14

muzeum_dla_dzieci_15

muzeum_dla_dzieci_16

muzeum_dla_dzieci_17

muzeum_dla_dzieci_18

Marianna Oklejak, Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszychEgmont Polska, Warszawa 2015. Seria ARTystyczna. Art Egmont. ISBN: 978-83-281-0568-3. 80 stron.

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz