GÓRA

Marcin Szczygielski w Grodzisku Mazowieckim

Marcin Szczygielski jest jednym z najbardziej znanych polskich pisarzy dla młodego czytelnika. Wydanie każdej jego książki, to duże wydarzenie na rynku. Zwykle też nazwisko pisarza pojawia się w rankingach i konkursach na najlepsze książki dla dzieci i młodzieży. Wspólnie z Instytutem Wydawniczym Latarnik zorganizowaliśmy premierę Królowej wody w Grodzisku Mazowieckim.

Królowa wody jest jedną z moich ulubionych książek Marcina Szczygielskiego. Oczarowuje tajemniczością oraz nawiązaniem do staropolskich mitów i legend. Jest więc doskonałym pretekstem, by zachęcić młodych czytelników do sięgania po opowieści ich przodków. 27 listopada prowadziłam spotkanie z pisarzem w grodziskiej Mediatece. Marcin Szczygielski oczarował młodych odbiorców. Tego samego dnia wszystkie jego książki zniknęły z półek biblioteki.  

Magdalena Żerek
Magdalena Żerek

Szczegółowe informacje

Autor:Marcin Szczygielski
Tytuł:Królowa wody
Wydawnictwo:Instytut Wydawniczy Latarnik
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2019
ISBN:978-83-63841-48-5
Strony:331

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz