GÓRA

Mandale do kolorowania

mandale_czWielokrotnie już pisałam o tym, że ja i moja córka chętnie wykonujemy różne aktywności twórcze. Często sięgamy po malowanki, których teraz na polskim rynku wydawniczym pojawia się wiele. Niektóre z nich skierowane są do małego odbiorcy, inne do dorosłych. Jedne i drugie pozwalają oderwać się od stresującej codzienności i świetnie się bawić podczas kolorowania.

Mandale. Plakaty do kolorowania, zeszyty czerwony i niebieski, zostały stworzone dla dzieci. Jak jednak przekonałam się już wielokrotnie, chętnie po nie sięgają i dorośli. Malując zawarte w książkach kompozycje, można się odstresować i można uczyć się cierpliwości, dzięki kolorowaniu powtarzających się elementów. Trzeba docenić pomysłowość w projektowaniu poszczególnych mandali, które również inspirują małych odbiorców do tworzenia własnych – bogatych w powtarzające się fragmenty – rysunków.

mandale_nMandale zostały pomyślane tak, by łatwo było je wyrwać i przykleić w dowolnym miejscu pokoju dziecka. Można też malować je, gdziekolwiek się usiądzie. Nie potrzebne są stół czy biurko, bo każdy z zeszytów ma sztywną podkładkę, która zapewnia komfort kolorowania, niezależnie od tego, gdzie znajdzie się dziecko. Jest to więc doskonała propozycja dla małych artystów, których aktywność twórcza nie zna granic. Duży format każdej mandali pozwala również cieszyć się już gotowym pracami. Będą też one stanowić doskonały prezent dla bliskich.

Jeśli więc ty i twoja rodzina lubicie wspólnie spędzać czas, podejmując działania twórcze, Mandale są dla was doskonałą propozycją. Ucieszą też każdego małego artystę, który uwielbia malować, gdziekolwiek się znajdzie. Mandale przydadzą się zawsze wtedy, kiedy pojawia się nuda i potrzeba odprężenia po męczącym dniu szkoły lub pracy.

Mandale. Plakaty do kolorowania. Zeszyt czerwony, Centrum Edukacji Dziecięcej, Poznań 2015. Tytuł oryginalny: Mandala Posters. ISBN: 978-83-271-0168-6. Publicat S. A. 32 strony.

Mandale. Plakaty do kolorowania. Zeszyt niebieskiCentrum Edukacji Dziecięcej, Poznań 2015. ISBN: 978-83-271-0169-3. 32 strony. 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Komentarze (2)

  • MAŁGORZATA

    Mandale są świetne na ćwiczenia koncentracji i pókul mózgu ( zwlaszcza jeśli dziecko jest niezdecydowane:) którą ręką się posługiwać. Bardzo dobre wyniki też osiąga się w trakcie leczenia padaczki

    Odpowiedz

Napisz komentarz