GÓRA
Mama jest jak dom

Mama jest jak opowieść

Dla niemowlaka mama jest całym światem. Pozostanie nim już na zawsze. Dlatego książka Aurory Petit, Mama jest jak dom, cieszy się tak ogromną popularnością.

Wzbudza zachwyt i wzruszenie. Warto wybrać tę książkę do wspólnego czytania i oglądania z dziećmi, ponieważ natychmiast staje się motywacją do dobrej zabawy i rozmów o tym, jak ważne są mamy w naszym życiu i jak widzą je dzieci, na różnych etapach swojego rozwoju.

Mama jest jak dom jest książką obrazkową wypełnioną po brzegi miłością i pozytywnymi emocjami. Nawet jeśli autorka pokazuje trudne momenty macierzyństwa, odbiorcy i odbiorczynie są utwierdzani w przekonaniu, że to minie, bo przecież mama jest zawsze przy dziecku. Ono nie zna zła tego świata, nie wie, że czyhają na nie jakieś niebezpieczeństwa. Mama jest jak schronienie, jak wyspa i lekarstwo. Mama jest królową. Intensywność uczuć oddają intensywne barwy ilustracji, doskonale pokazujące emocje bohaterów oraz wycinki z ich codzienności, tak dobrze znanej rodzinom, w których pojawia się małe dziecko. Ale tym, co zwraca uwagę, kiedy bierze się tę książkę do ręki, jest okładka w energetycznych kolorach. I do tego taka, której obwolutę można rozłożyć w plakat. To jest kolejne narzędzie motywujące do rozmów oraz aktywności twórczych z dziećmi.

Dodam jeszcze tylko, że świat bohaterów Aurory Petit jest wypełniony książkami. A strona Mama jest jak opowieść, na której mama z dzieckiem czyta książkę na dywanie, jest moim ulubionym fragmentem.

Szczegółowe informacje

Autor:Aurore Petit
Tytuł:Mama jest jak dom
Tłumaczenie:Dorota Hartwich
Wydawnictwo:Natuli
Miejsce:Szczecin
Rok wydania:2024
Ilustracje:Aurore Petit
ISBN:978-83-67288-64-4
Strony:48

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz