GÓRA

Mam szczęście do ludzi. Spotkanie z Józefem Wilkoniem

Jednym słowem: miałem szczęście do ludzi i szczęście do zdarzeń. Tak mówił Józef Wilkoń w wywiadzie zapisanym w drugim tomie [szumu drzew]. Z Józefem Wilkoniem rozmawia Janusz Górski. Ja też mam szczęście do ludzi. Spotykam najlepszych. Marta Lipczyńska-Gil wydaje piękne książki, promuje literaturę dla dzieci i młodzieży oraz nieustannie inspiruje mnie do działania. Dzięki niej poznałam Blankę Wyszyńską-Walczak z Arki i wspaniałego Józefa Wilkonia. 9 października zorganizowałyśmy wystawę, warsztat dla dzieci i spotkanie z Mistrzem. Prowadzenie tego wydarzenia było dla mnie zaszczytem.

9 października, dzięki współpracy z Martą Lipczyńską-Gil i Piotrem Gilem z wydawnictwa Hokus-Pokus, udało się zorganizować wystawę ilustracji książkowych Józefa Wilkonia oraz warsztaty i spotkanie z artystą. Z Józefem Wilkoniem spędziłam całe środowe popołudnie. To było niezwykle inspirujące doświadczenie. Na spotkaniu, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Grodzisk Mazowiecki, pojawili się wielbiciele artysty. Rozmawialiśmy o jego drodze twórczej, ilustracji książkowej, zwierzętach i przyrodzie oraz o współpracy z Martą Lipczyńską-Gil, która wydaje książki Józefa Wilkonia. Na zakończenie Marta przeczytała piękne i moje ulubione Psie życie. 

Wystawę można oglądać w grodziskiej bibliotece do końca października. A ja bardzo dziękuję za współpracę wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania.

Magdalena Żerek
Magdalena Żerek

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz