GÓRA

Mały Książę. To, co niewidoczne dla oczu

MalyKsiaze_ZlotemysliTo, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu*. Choć to, co dla oczu widoczne, też może posiadać dużą wartość. Tę wartość dostrzegam w pięknym wydaniu książki – Mały Książę. Złote myśli. Wspaniała oprawa graficzna, łączy się tutaj z najbardziej znanymi fragmentami tekstu Antoine’a de Saint-Exupery’ego, przypominającymi o tym, co najistotniejsze w życiu czytelnika.

Mały Książę wydany został w roku 1943. Rozkochał w sobie wiele pokoleń czytelników i wciąż cieszy się niesłabnącą sławą. Poszukiwacze sensu życia i najistotniejszych wartości nieustannie sięgają po tę książkę i dzielą się jej fragmentami. Małego Księcia. Złote myśli polecam szczególnie wielbicielom prozy Antoine’a de Saint-Exupery’ego. Ta książeczka przyda się też tym, którzy szukają pocieszenia i nie potrafią odnaleźć się w chaosie współczesnego świata. Wspaniale wydany zbiór fragmentów Małego Księcia przyniesie ukojenie także dzięki pięknym, kolorowym ilustracjom pisarza.

Antoine de Saint-Exupery poznał, co jest w życiu najważniejsze. Tę wiedzę przekazał swoim czytelnikom, namawiając ich do zajrzenia w głąb siebie i dostrzeżenia dziecka, które jest ukryte w każdym człowieku. Mały Książę. Złote myśli przypomni o tym, co niewidoczne dla oczu, a co ma największą wartość.

Antoine de Saint-Exupery, Mały Książę. Złote myśli, Znak emotikon, Kraków 2016. Tytuł oryginalny: Le Petit Prince. Tłumaczenie: Henryk Woźniakowski. ISBN: 978-83-240-3906-7. 96 stron. 

* Antoine de Saint-Exupery, Mały Książę. Złote myśliZnak emotikon, Kraków 2016, s. 73.

Czytam To!:

0

promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Należy do Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz