GÓRA

Mały Książę na co dzień

Mały Książę Kalendarz Kiedy po raz pierwszy czytałam „Małego Księcia”, zapisywałam mnóstwo jego fragmentów. Chciałam żeby były przy mnie, żeby mi towarzyszyły ciągle, ponieważ motywowały mnie nie tylko do twórczego działania, bo także do baczniejszego przyglądania się światu, doceniania miłości i przyjaźni, których doświadczałam. Dziś każdy wielbiciel prozy Antoine’a de Saint-Exupery’ego może nie tylko mieć przy sobie cytaty z „Małego Księcia”, bo także może układać – pisząc lub rysując – własne historie inspirowane ulubioną lekturą.

Wszystko to jest możliwe dzięki pięknie wydanym – „Małemu Księciu. Kalendarzowi 2016” i „Małemu Księciu. Notatnikowi”. Ogromnym ich walorem jest wspomniane solidne i estetyczne wydanie, ale też to, że mnóstwo jest w nich fragmentów z „Małego Księcia” i wykonanych przez autora ilustracji. Jeśli więc jesteście wielbicielami książki Antoine’a de Saint-Exupery’ego, może ona towarzyszyć wam każdego dnia, pokazując to, co jest w życiu najważniejsze.

Szczególną uwagę chciałabym zwrócić na notatnik. Znajdujące się w nim puste strony, przeplecione zostały ilustracjami pisarza i fragmentami jego prozy. Wszystko to z pewnością zmotywuje dzieci i młodzież do podejmowania własnej aktywności twórczej. Notatnik ten więc sprawdzi się doskonale jako dziennik, pamiętnik, ale też jako miejsce na umieszczanie własnych tekstów i rysunków. Fragmenty z „Małego Księcia” zaś przypomną o najważniejszych wartościach, nauczą bacznego przyglądania się światu i doceniania najmniejszych nawet elementów codzienności.

Mały Książę Notatnik„Małego Księcia. Kalendarz 2016” i „Małego Księcia. Notatnik” polecałabym przede wszystkim wielbicielom prozy Antoine’a de Saint-Exupery’ego. Spodobają się również tym, którzy lubią otaczać się pięknie wydanymi książkami. Zainspirują do twórczego działania i pokażą, co w życiu jest najistotniejsze.

Antoine de Saint-Exupery, Mały Książę. Kalendarz 2016, Znak emotikon, Kraków 2015. ISBN: 978-83-240-3897-8. 208 stron.
Antoine de Saint-Exupery, Mały Książę. Notatnik, Znak emotikon, Kraków 2015. ISBN: 978-83-240-3384-3. 208 stron.
Tytuł oryginalny: La Petit Prince. Tłumaczenie: Henryk Woźniakowski.

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz