GÓRA

Mały Gruffalo w bibliotece!

Czytałam dziś dzieciom Małego Gruffalo. Opowieści z serii Gruffalo otrzymały między innymi nagrodę  dla Najlepszej Książki czytanej na głos. Dzisiejsze spotkanie w bibliotece pokazało, że wyróżnienie to zostało przyznane słusznie. Mali czytelnicy świetnie bawili się z kudłatym bohaterem oraz wiele się nauczyli. Opowiadaliśmy o szanowaniu rodziców, o posłuszeństwie i niebezpieczeństwach, jakie czyhają na dzieci, które zapominają o przestrogach dorosłych.

Oglądaliśmy również książki z serii Potrafię rysowaćDzieci mogły przekonać się, że łącząc różne figury, można stworzyć wspaniałe kompozycje. Na koniec z przygotowanych kształtów stworzyły postać Gruffalo.

Julia Donaldson, Mały Gruffalo, EneDueRabe, Gdańsk 2014. ISBN: 978-83-62566-33-4. 

grufallo

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz