GÓRA

Magdalena Zarębska w Grodzisku Mazowieckim

BorysDziś w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki odbyły się spotkania z Magdaleną Zarębską, która jest autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej pasją są konie, dlatego bohaterem książki Borys i Zajączki został kuc szetlandzki.

Podczas spotkania dzieci poznały zwyczaje kucy, brały udział w grach i zabawach oraz zadawały mnóstwo pytań. Książka Borys i Zajączki zachwyciła małych odbiorców. Jej popularność zaskoczyła nawet samą autorkę, ponieważ przywiezione przez nią egzemplarze, nie wystarczyły dla wszystkich czytelników. Wydawnictwo Bis nas jednak uratowało, dzięki czemu wszyscy mogli cieszyć się opowieścią Magdaleny Zarębskiej.

012

014

010

009

007

006

005

001

008

004

003

002

013

***

Magdalena Zarębska, Borys i Zajączki, Bis, Warszawa 2015. Ilustrator: Aneta Krella-Moch. ISBN 978-83-7551-449-0. 144 strony.

Zajączki to siostry Zajączkowskie, Patrycja i Magda, tak pieszczotliwie nazywane przez tatę.  A kiedy pewnego dnia zepsuła się kosiarka, niespodziewanie na podwórku Zajączkowskich pojawił się Borys – kuc szetlandzki, którego tata kupił, by już nie trzeba było strzyc trawy. I w ten sposób dziewczynki zyskały nowego przyjaciela, z którym nie będą chciały się rozstać, a on chętnie będzie im towarzyszył na każdym kroku – do szkoły, na zakupy, a nawet na grzyby.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz