GÓRA

Ludzie Warszawy

Siostry Ruszkowskie napisały i narysowały piękną opowieść o Warszawie. W Warszawiakach znajdziecie portrety osób znanych w całej Polsce. To one wpływały na historię stolicy, ale też naszego kraju. Są tutaj królowie, artyści, literaci, naukowcy i przedsiębiorcy. Kobiety i mężczyźni, którzy zmieniali życie Polaków.

Warszawiacy są książką artystyczną. Tekst uzupełniany jest przez ilustracje Marty Ruszkowskiej – jej fotograficzne kolaże, przeróbki zdjęć i wspaniałe obrazy, które stają się zdystansowanym komentarzem do opowiadanych przez Małgorzatę Ruszkowską historii. Bohaterami książki są osoby znane w całej Polsce, jak choćby Fryderyk Chopin, Bolesław Prus, Maria Skłodowska-Curie, Janusz Stanny, Julian Tuwim czy królowe i królowie. Znajdziecie tu również warszawskich przedsiębiorców, prezydentów miasta i naukowców, którzy przez wielu z nas kojarzeni są wyłącznie z dziejami stolicy. Ale w czasach, w których żyli, byli znani na całym świecie. Warszawiacy to nie wszyscy, o których można opowiadać w kontekście dziejów Warszawy. Ci, którzy stali się bohaterami tej książki, pokazują, jak Warszawa jest różnorodna, wielokulturowa i jak wiele przełomowych odkryć, udogodnień i dzieł miało w niej swój początek.

Małgorzata Ruszkowska - Warszawiacy
Małgorzata Ruszkowska - Warszawiacy

Warszawiacy są opowieścią o Warszawie i Polsce. W ciekawy dla młodego czytelnika sposób, Marta i Małgorzata Ruszkowskie pokazały najważniejsze momenty w historii kraju, odkrycia i dzieła artystyczne, które znane są i powinny być znane kolejnym pokoleniom Polaków. Dumna jestem, że w dziejach naszego państwa można wskazać tak wielu wspaniałych mężczyzn i kobiet, którzy pokazywali, że niemożliwe nie istnieje. Do książki dołączono artystyczny plan Warszawy, który może stać się motywem do wędrówek ulicami stolicy i poznawania jej historii.

Szczegółowe informacje

Autor:Małgorzata Ruszkowska
Tytuł:Warszawiacy
Wydawnictwo:Dwie Siostry
MiejsceWarszawa
Rok wydania:2018
Ilustracje:Marta Ruszkowska
ISBN:978-83-65341-77-8
Strony:112

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz