GÓRA

Lubisz ręcznie wykonywaną biżuterię? Ta książka jest dla Ciebie!

Moje pomysłyIleż to razy z zazdrością oglądaliśmy ręcznie wykonaną biżuterię, którą sprzedaje się w internecie czasem za bardzo wysokie ceny. Jesteśmy przekonani, że produkty te są tak drogie, bo trzeba mieć talent, by je wykonać. Do tego należy włożyć dużo pracy, by mogły być takie piękne. Joanna Tołłoczko „Moimi pomysłami na modne dodatki” pokazuje jak bardzo się mylimy. Za kilkanaście złotych w kilkadziesiąt minut możemy zrobić samodzielnie kolczyki, naszyjnik, bransoletkę, odmienić swoją bluzkę lub torebkę.

W „Moich pomysłach na modne dodatki” znajdziecie mnóstwo propozycji wykonania: bransoletek, naszyjników, kolczyków, korali, łańcuszków, zawieszek, opasek i klamer do włosów, dodatków do ubrań, nauszników, etui na komórkę i wielu innych akcesoriów, bez których trudno się obejść modnej i oryginalnej nastolatce. Teraz każdy może wykorzystać pomysły Joanny Tołłoczko także jako inspiracje do tworzenia niepowtarzalnej biżuterii, ubrań i torebek, wykorzystując przy tym najróżniejsze z najmodniejszych technik. Wychodzicie na ważne spotkanie i brakuje wam bransoletki w odpowiednim kolorze? To już nie problem. W kilkadziesiąt minut zrobicie własną i zadziwiać będziecie modnymi dodatkami wszystkich swoich znajomych.

Moje moje pomysłyWielu pewnie zapyta, skąd wziąć elementy potrzebne do wykonania biżuterii. Nic bardziej prostego. Sprawdziłam to. W internecie znajdziecie mnóstwo sklepów i aukcji proponujących takie elementy za grosze. Szybko nauczycie się je gromadzić, a radość z noszenia oryginalnej biżuterii, osłodzi wam czas oczekiwania na przesyłkę z koralikami czy innymi produktami. Co istotne, autorka zachęca też do poszukiwania elementów biżuterii w domowych zbiorach. Nawet nie przypuszczacie, z jak wielu nieprzydatnych dotąd przedmiotów możecie zrobić piękne rękodzieło.

Dopełnieniem książki stają się znakomite zdjęcia Piotra Syndomana. Dzięki nim czytelnik może przyjrzeć się wykonywanym ozdobom, które inspirują do poszukiwania własnych rozwiązań. Nie musicie odtwarzać propozycji Joanny Tołłoczko. Możecie używać ulubionych materiałów i kolorów. Szybko przekonacie się, że robienie własnej biżuterii, ubrań i torebek to doskonała zabawa, rozwijająca wasze umiejętności i kreatywność.

„Moje pomysły na modne dodatki” to zbiór inspiracji nie tylko dla osób o zdolnościach artystycznych. Dzięki tej książce odnajdziecie w sobie motywację do tworzenia własnych, niepowtarzalnych ozdób. Co zaś najistotniejsze, w czasach współczesnych wykonana przez siebie biżuteria jest bardzo modna i pożądana przez wszystkie małe i duże elegantki.

Przeczytaj obszerny fragment książki!

Joanna Tołłoczko, Moje pomysły na modne dodatki. Biżuteria, ubrania, dodatki, Wydawnictwo Zielona Sowa, Warszawa 2013. Zdjęcia: Piotr Syndoman. ISBN: 978-83-7895-558-0. 112 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz