GÓRA

Linderborg i Dahl w Radiu Bogoria!

We wtorek w Radiu Bogoria mówiłam o książkach Roalda Dahla i o Nikt mnie nie ma Asy Linderborg. 

Zapraszam do słuchania audycji Co Nowego w Bibliotece w każdy wtorek o godzinie 15.30 do Radia Bogoria.

Radia możecie słuchać także online na jego stronie.

Szwecja, lata 70. Kilkuletnia Åsa mieszka wraz z ojcem Leifem, który jest dla niej bohaterem i najważniejszą osobą w życiu. Jednak w miarę upływu czasu dziewczynka coraz wyraźniej widzi, że w rzeczywistości Leif to nieudacznik zagubiony w coraz szybciej rozwijającym się społeczeństwie. Znakomity, poruszający do głębi opis relacji między ojcem i córką, a także wstrząsający portret Szwecji, daleki od wygładzonych streotypów. Literatura na najwyższym światowym poziomie. Informacje o nagrodach: Augustpriset Nominee for Fiction (2007) 2007 – ABF:s litteraturpris 2007 – BMF-plaketten 2007 – Lundequistska bokhandelns litteraturpris 2008 – Ivar Lo-Johanssons personliga pris

Asa Linderborg, Nikt mnie nie ma, Wydawnictwo W.A.B., Warszawa 2017. Tytuł oryginalny: Mig ager ingen. Tłumaczka: Halina Thylwe. ISBN:978-83-280-4344-2. 352 stron. Seria: Don Kichot i Sancho Pansa.

Poznajcie menażerię fantastycznego pana Dahla!

Przeogromny krokodyl, Żyrafa, Peliś i ja oraz Magiczny palec – trzy opowiadania pełne humoru i zaskakujących pomysłów zachwycą dzieci, a przy okazji nauczą odwagi, współpracy i szacunku do zwierząt.

Ratuj się, kto może! Przeogromny krokodyl zgłodniał i ma apetyt na wyjątkowy przysmak – na pyszne, sycące dziecko. Ale dzieci nie dadzą się tak łatwo schrupać!

Żyrafa z regulowaną szyją, pelikan ze składanym dziobem i zwinna małpa – oto załoga niezawodnej firmy sprzątającej Bezdrabinowe Mycie Okien. Wypucować 677 brudnych okien w posiadłości księcia (nie licząc szklarni) – to zadanie w sam raz dla nich!

Rodzina Greggów lubi urządzić sobie polowanie na kaczki. Jednak tym razem sąsiadka da im nauczkę. Przy pomocy magicznego palca przemienia ich w ptaki. Ciekawe, jak poradzą sobie z taką zamianą ról, kiedy to kaczki zamieszkają w ich domu!

Roald Dahl, Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta. 3 opowiadania dla dzieci, Znak emotikon, Kraków 2018. Tytuł oryginalny: The Enormous Crocodile + The Giraffe and the Pelly and Me + The Magic Finger. Tłumaczenie: Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk. Ilustracje: Quentin Blake. ISBN: 978-83-240-4946-2. 144 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz