GÓRA

Książki na piknik i do lasu

Z dobrą książką można leniuchować, leżąc brzuchem do góry. Można też się z nią świetnie bawić w lesie. Udowodniliśmy to na zajęciach w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Dzieci poznały obrazkową książkę Urszuli Palusińskiej Brzuchem do góry, która doskonale nadaje się do piknikowego kosza i leniuchowania na trawie. Następnie rozmawialiśmy o tym, co można robić w lesie. Pretekstem do tej rozmowy była książka Mateusza Wysockiego i Agaty Królak – Las zabaw.

Pokazaliśmy również, jakie zwierzątka można wykonać z szyszek.

Dziękuję wszystkim za piękne spotkanie.

Urszula Palusińska, Brzuchem do góry, Dwie Siostry, Warszawa 2017. ISBN: 978-83-65341-23-5. 60 stron.

Zaskakująca książka obrazkowa dla wszystkich, którzy tęsknią za latem, leniuchowaniem i patrzeniem w niebo

Jest gorący dzień w samym środku wakacji.
Słońce świeci bez przerwy.
Nikomu się nie śpieszy.
Każdy by tylko leżał do góry brzuchem i patrzył w niebo.
Ciekawe, co oni tam widzą?

Ta pomysłowa, przepełniona wakacyjną atmosferą książka pokaże wam, jak zaskakująco może wyglądać świat oglądany z bardzo leniwej perspektywy.

Mateusz Wysocki, Las zabaw, Czerwony Konik, Kraków 2017. Ilustracje: Agata Królak. ISBN: 978-83-939357-4-1. 36 stron.

Las zabaw to rozległe terytorium, po którym każdy może poruszać się na swój własny sposób. Znajdziecie tu opowieść autorstwa Mateusza Wysockiego, której towarzyszą ilustracje Agaty Królak. Na dole stron, na wysokości runa leśnego, czają się ciekawostki biologiczne, a na końcu książki czeka mapa pełna zadań do wykonania.

Las może być poetycką inspiracją, poligonem doświadczalnym czy przepastnym podręcznikiem biologii. O jego różnych obliczach opowiada ta książka. Dołączcie do naszej wyprawy i zanurzcie się w lesie po uszy!

Małe i duże podróże to seria dla przedszkolaków. Każdy tytuł opowiada o wyprawie w inne miejsce. Poznajemy i te dalekie, zamorskie lokalizajce, i te zupełnie bliskie, nie mniej ciekawe. W każdym tomie na czytelników czekają ciekawostki bilologiczne oraz niezwykłe mapy zapraszające do wyprawy w prezentowane miejsca i wykonania tam proponowanych zadań.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz