GÓRA

Książka-terapeutka

 Blaski życiaSą książki, które powinno się czytać, kiedy człowiek jest przygnębiony, kiedy nie odnajduje sensu życia i motywacji do działania. To książki-terapeutki, które zmieniają sposób patrzenia na otaczającą rzeczywistość i napotykane problemy. Są też autorzy, którzy piszą tak, że spotkanie z ich tekstem podobne jest do spotkania przy kawie z dobrą koleżanką. Opowiadają trochę o sobie, a jakby o naszych własnych kłopotach. Podpowiadają, co zrobić, by żyło się nam lepiej. Jeśli macie ochotę na takie spotkanie, sięgnijcie po „Blaski życia” Katarzyny Miller.

Katarzyna Miller jest dobrze znana wielu z nas. Jeśli nie osobiście, to z programów telewizyjnych. Jest psychoterapeutką, psycholożką, filozofką, poetką i felietonistką. Dla mnie zawsze pozostanie ciepłą kobietą, która podchodzi do życia z dystansem i humorem. Wiele tego ciepła i radości istnienia, które ma w sobie, można odnaleźć w „Blaskach życia”. Jest to książka-pocieszycielka. Otwiera czytelnikowi oczy na radości życia. Czyta się ją powolutku, rozdział za rozdziałem, delektując się opowiadanymi w niej historiami, które tak bardzo przypominają nam własne. Czytałam tę książkę i nagle zauważyłam, że siedzę na kanapie, obok mnie stoi kubek gorącej kawy z mlekiem, a ja jestem odprężona i uśmiecham się do siebie.

Blaski życia mojaNajwiększą jej zaletą jest postawa samej autorki. Staje przed czytelnikiem jak przyjaciółka czy dobra koleżanka. Zawsze życzliwa, pomocna, radosna. Opowiada o swoich problemach, błędach i o tym, w jaki sposób sobie z nimi poradziła. Czasem przyznaje, że poniosła jakieś porażki, że coś jej się nie udało. Czytając „Blaski życia”, ma się chęć wykrzyknąć: „Ja czuję to samo!”, „Masz rację! Dawno już powinienem tak zrobić”. Na tym polega moc tej książki. Pokazuje wiele światełek, które mogą zgasnąć lub nadać blask naszemu życiu, jeśli tylko zechcemy je zauważyć. Jeśli do tego dodamy dużą dozę humoru i piękne wydanie, będziemy mieć lekturę, po którą nie zawahacie się sięgnąć.

„Blaski życia” Katarzyny Miller to książka-terapeutka. Pociesza, rozśmiesza, pokazuje, w jaki sposób można cieszyć się życiem. Lub po prostu… sprawia dużo przyjemności z jej czytania.

Katarzyna Miller, Blaski życia, Zwierciadło, Warszawa 2013. ISBN: 978-83-63014-65-0. 170 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz