GÓRA

Książka, którą będziecie chcieli podarować swoim bliskim!

Jesteś cudemJeśli czytacie ten tekst, z pewnością słyszeliście już o „Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu” Reginy Brett lub jesteście po lekturze tej książki. Pamiętacie, jak wyglądał mój egzemplarz? Na każdej ze stron podkreślałam jakieś fragmenty. Przykleiłam też w niej mnóstwo karteczek samoprzylepnych, by w ten sposób wyróżnić te miejsca, które pomagają mi w trudnych chwilach. Jestem zatem przykładem czytelniczki, której życie zostało przez Reginę Brett odmienione. Mogę śmiało wyznać, że po przeczytaniu „Bóg nigdy nie mruga”, czuję się szczęśliwsza i co bardzo ważne, mniejszą wagę przykładam do spraw nieistotnych, a z trudnymi łatwiej sobie radzę.

Wstydzę się pokazać Wam, jak wygląda ta książka teraz. Jest bardzo zniszczona. Pożyczałam ją wielu osobom, ponieważ chciałam podzielić się dobrem, które ona w sobie kryje. Tak też dzieje się z kolejnym tomem felietonów Reginy Brett, „Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym”. Nie mogę nawet zrobić jego zdjęcia, żeby pokazać zakładki i zaznaczenia, ponieważ już powędrował w świat, by dawać nadzieję i motywować do działania innych, drogich mi ludzi. Postanowiłam pożyczyć go każdej osobie, która jest dla mnie ważna, która będzie szanować tę książkę, powierzając ją przyjaciołom. Mam też przygotowane dwa zestawy – „Bóg nigdy nie mruga” i „Jesteś cudem”, które wysyłam mojej przyjaciółce i mamie, jako w tej chwili najważniejszym kobietom mojego życia. Jestem przekonana, że po przeczytaniu tych felietonów, zrobicie to samo. Będziecie się nimi dzielić!

Regina Brett jest człowiekiem, z którym chcielibyście się zaprzyjaźnić. Ciepła, życzliwa, potrafi odnaleźć w życiu to, co najlepsze. Co prawda przyznaje się do wielu porażek, słabości, błędów, ale przez to też staje się czytelnikom jeszcze bliższa. Najistotniejsze jest jednak to, że pokazuje nam, jak wiele dobra kryje się w każdym człowieku i dzięki swoim tekstom powoduje, że to dobro się ciągle rozprzestrzenia. Po przeczytaniu „Jesteś cudem”, zaczyna się wierzyć, że jest się cudem i że ma się w sobie wiele pozytywnych cech, którymi powinno się dzielić z innymi ludźmi. W drugim tomie swych felietonów pisarka jest jeszcze bardziej uduchowiona, silniej stawia na wiarę w Boga. Przede wszystkim jednak pomaga czytelnikowi uwierzyć w siebie samego i drugiego człowieka.

Każdy z nas jest cudem, nawet jeśli w to nie wierzy. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wydobyć z siebie najlepsze cechy, koniecznie sięgnijcie po „Jesteś cudem” Reginy Brett. Zaś po przeczytaniu tej książki, będziecie chcieli podarować ją swoim bliskim!

Regina Brett, Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym, Insignis, Kraków 2013. Tytuł oryginalny: Be the miracle. 50 Lessons for Making the Impossible Possible. Przekład Olga Siara. ISBN: 978-83-63944-24-7. 300 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz