GÓRA

Koty i Krótka historia o długiej miłości w Radiu Bogoria!

Dzisiaj w Radiu Bogoria opowiadać będę między innymi o trzech książkach – Zły Kocurek. Kąpiel Nicka Bruela, Alya i trzy koty Aminy Hachimi Alayou oraz Krótka historia o długiej miłości Angeliki Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze. 

Co Nowego w Bibliotece

wtorek, godz. 15.30

Radio Bogoria

 

Koty nie cierpią kąpieli. Są wyjątkowo stanowcze w swojej decyzji o niecierpieniu kąpieli. I co tu zrobić, kiedy Zły Kocurek mimo długiego wylizywania futerka nadal niezbyt ładnie pachnie?

Potrzebna będzie nam wanna z dużą ilością wody, suche ręczniki, zbroja, list pożegnalny, karetka z włączonym silnikiem na podjeździe. Potrzebny jest jeszcze tylko Kocurek. Ale zaraz, gdzie on się podział?

To będzie trudne wyzwanie. Tylko dla odważnych!

Zły Kocurek to bestsellerowa seria Nicka Bruela, która podbiła serca miłośników kotów i tych, którzy ich szczerze nie cierpią.

Nick Bruel, Zły Kocurek. Kąpiel, Mamania, Warszawa 2016. Tytuł oryginalny: Bad Kitty Gets a Bath. Tłumacz: Marta Panek. ISBN: 978-83-65087-57-7. 128 stron.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W biało – błekitnym domu w Casablance brzuch Mariam każdego dnia rośnie co raz większy … jak balon…! Trzy koty – Minusz, Pasza i Amir zaniepokojone zastanawiają się, jak zmieni się ich życie, kiedy na świecie pojawi się dziecko?

Historia  o kotach i o tym, jak zmienia się życie kiedy w domu pojawia się małe dziecko.

Amina Hachimi Alaoui, Alya i trzy koty, Muchomor, Warszawa 2017. Ilustracje: Maya Fidawi. Tłumaczenie: Jolanta Kozłowska. ISBN: 978 83 65650 07 8. 32 strony.

Na początku rozmawiali przy użyciu alfabetu Morse’a. Kawałkiem metalu lub knykciem stukali w dzielącą ich ścianę. Pewnej nocy ona opowiedziała mu całą historię Tristana i Izoldy.

Gdy przeniesiono ich do innych więzień, pisali do siebie listy. W jednym tak Ju pisał do Małej: Cóż za radość szalona – otrzymałem dwa listy od Ciebie. Dwa nowe strumienie otuchy… .

Pierwszy raz – bez krat, siatek i zasuw – zobaczyli się na swoim ślubie.

Mała i Ju to pseudonimy Wiesławy Pajdak i Jerzego Śmiechowskiego – łączniczki i żołnierza Polski Podziemnej walczących z niemieckim okupantem. Za działalność niepodległościową po II wojnie światowej zostali skazani na lata stalinowskiego więzienia. Tam właśnie się w sobie zakochali.

To historia o miłości, w którą trudno uwierzyć.

Angelika Kuźniak – reporterka, autorka bestsellerów: Marlene, Papusza, Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk, Stryjeńska. Diabli nadali. Trzykrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press, laureatka Nagrody im. Barbary Łopieńskiej. W 2016 była nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

Ewelina Karpacz-Oboładze – reporterka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Trzykrotnie uhonorowana nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Współautorka (wraz z Angeliką Kuźniak) bestsellerowej książki Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk.

Angelika Kuźniak, Ewelina Karpacz-Oboładze, Krótka historia o długiej miłości, Znak, Kraków 2018. ISBN: 978-83-240-4125-1. 192 stron.

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz