GÓRA

Kot i jego zwyczaje

Nick Bruel napisał oraz zilustrował wiele zabawnych książek. Przeczytałam jeden tylko tom zatytułowany Zły Kocurek. Kąpiel. Autor przedstawił w nim proces kąpania kota. A że kocurki nie przepadają za myciem, możecie sobie tylko wyobrazić, co działo się w domu, kiedy zwierzak musiał zostać wykąpany. Przy okazji, w działach – Fajne Fakty Wujka Muńka, zamieszczono wiele ciekawostek dotyczących kotów.

Seria o Złym Kocurku jest zbiorem zabawnych ilustracji i opowieści o kocich zwyczajach, ale też skarbnicą wiedzy na temat kotów. Wszyscy ich wielbiciele wiedzą, że koty lubią chodzić własnymi ścieżkami i trzeba z nimi postępować w umiejętny sposób. Po przeczytaniu jednego tomu z serii i przejrzeniu kilku innych, jestem przekonana, że Nick Bruel doskonale zna potrzeby tytułowego bohatera i wie o kotach wszystko.

Zły Kocurek. Kąpiel to opowieść o tym, w jaki sposób należy kąpać kota, żeby ten wyrządził jak najmniejsze szkody w domu. Zwierzęta te nie przepadają za myciem, ale jeśli zastosujecie w swym życiu rady Nicka Bruela, macie szansę na powodzenie tego przedsięwzięcia. I choć czytając tę książkę, będziecie się dużo śmiać, wiele też zdobędziecie nowej wiedzy na temat swoich pupili. Fajne Fakty Wujka Muńka to działy będące zbiorem wiedzy o kotach, przekazanej w przystępnej dla każdego dziecka formie.

Nie bójcie się Złego Kocurka. Ten zabawny – i chyba wcale nie taki zły, jakby wskazywał na to tytuł – bohater rozbawi was do łez. Nie zauważycie nawet, jak wiele nowych informacji zdobędziecie, czytając tę serię. Zabawa i nauka to najlepsze połączenie dla dzieci w każdym wieku. Jestem też przekonana, że książki Nicka Bruela powinni mieć w swojej domowej biblioteczce wszyscy wielbiciele kotów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nick Bruel, Zły Kocurek. Kąpiel, Mamania, Warszawa 2016. Tytuł oryginalny: Bad Kitty Gets a Bath. Tłumacz: Marta Panek. ISBN: 978-83-65087-57-7. 128 stron.

 

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz