GÓRA

Konkursu z okazji 75. urodzin Detektywa Blomkvista

Z okazji urodzin jednego z najbardziej znanych Detektywów w literaturze dziecięcej – Kallego Blomkvista, czyli Detektywa Blomkvista autorstwa Astrid Lindgren – Wydawnictwo Jung-off-ska ogłasza konkurs, którego celem jest zapoznanie się młodych czytelników z książkami, których bohaterem jest ten niezwykle dociekliwy i sprytny chłopiec oraz jego przyjaciele.

Jeśli jest konkurs z Astrid Lindgren, musi być patronat Czytam to!

Zadaniem konkursowym jest nakręcenie 5 minutowego filmu inspirowanego przygodami bohaterów serii o Detektywie Blomkviście.

Film może być wierną bądź luźną adaptacją jednej ze scen z którejkolwiek z trzech części przygód Detektywa Blomkvista:

  • Część 1 Detektyw Blomkvist.
  • Część 2 Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie.
  • Część 3 Detektyw Blomkvist i Razmus, rycerz Białej Róży.

Film może być też rodzajem trailera – zapowiedzią przyszłego dzieła filmowego, czyli dynamiczną sekwencją ujęć, która w krótki sposób przedstawi istotne zdarzenia i bohaterów albo rodzajem teasera – zachęcajki, czyli sekwencji ujęć wzbudzającej zaciekawienie, zapowiadającej klimat opowieści.

Więcej informacji znajdziecie na konkursowej stronie organizatora – Wydawnictwa Jung-off-ska

Szczegółowe informacje

Autor:Astrid Lindgren
Tytuł:Detektyw Blomkvist, Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie, Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży (pakiet audiobooków)
Wydawnictwo:Wydawnictwo Jung-off-ska
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2019
Muzyka:SzaZa – Szamburski/Zakrocki
ISBN:978-83-62264-58-2
Czas:16 h 20 min
Tłumaczenie:Maria Olszańska, Anna Węgleńska, Irena Szuch-Wyszomirska
Czyta:Edyta Jungowska

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz