GÓRA

Konkurs z książką Wieloryby i ćmy

Czytamto302

KONKURS ZAKOŃCZONY!

Książkę otrzymuje Anita Haraf.

Gratuluję!

Jeśli chcesz wygrać książkę Szczepana Twardocha “Wieloryby i ćmy”, napisz swoimi słowami, co sądzi o niej Robert Kasprzycki w 3 odcinku 2 sezonu programu Czytam to!. Długość tekstu dowolna. Wspominany odcinek Czytam to! znajduje się poniżej.

Piąta osoba, która wyśle e-mail z poprawną odpowiedzią, otrzyma “Wieloryby i ćmy”. E-mail trzeba wysłać na adres magda@czytamto.pl

W e-mailu zgłoszeniowym zamieść informacje: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu i oświadczenia:

1. Zapoznałem/am się i akceptuję regulamin Konkursu.

2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Czytam to!, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Literackie.

Organizatorem konkursu jest: Czytam to!

Czas trwania konkursu: od 22 października 2015 roku do momentu otrzymania piątej poprawnej odpowiedzi.

***

Wieloryby i ćmySzczepan Twardoch, Wieloryby i ćmy. Dzienniki 2007-2015, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2015.

Autoportret wielokrotny i literacka opowieść o współczesności

Daleko za kołem podbiegunowym, na Spitsbergenie, jest osada. Stare drogi pozarastała tajga, okna szklarni rozbito. Po dawnym życiu pozostało niewiele — niszczejące hangary, trochę śmieci, zeschnięte krzaki pomidorów. I cmentarz. Z brzydkimi, odlanymi z betonu nagrobkami. Pod jednym z nich leży ciało rocznej dziewczynki. Jego syn też ma rok. Został w kraju, a tak niedawno zasypiał mu na kolanach.

Znacznie bliżej, na Śląsku, nie ma już śladu po starym młynie. Rozebrano go, bo groził zawaleniem. Zniknął też dom, w którym na świat przyszedł jego pradziadek, a kopalnię, w której dziadek został śmiertelnie ranny, zastąpiła szkoła wyższa. Wszędzie wokół historia porozrzucała kości. Niektóre należą do tych, którzy spoglądają ze starych zdjęć w rodzinnym albumie.

Dalekie podróże i bliskie spotkania. Obserwacje, komentarze, refleksje. W swoich dziennikach Twardoch przeplata ogólnoludzkie z pokoleniowym; historyczne ze współczesnym, a oswojone z obcym. “Wieloryby i ćmy” — autoportret wielokrotny i literacka opowieść o współczesności.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz