GÓRA

Konkurs z kolekcją Duże Litery!

KONKURS ZAKOŃCZONY!

Zestawy książek za cudowne, wzruszające teksty wygrywają – Monika Krycka-Tasel oraz Katarzyna Marczyk z córką Basią.

Pozostałym osobom biorącym udział w konkursie wyślę książki niespodzianki również z serii Duże Litery! 

Dziewczyny gratuluję! 

Kochani Rodzice, kochane Dzieci! Jeśli chcecie wygrać zestaw książek z serii Duże Litery Wydawnictwa Skrzat, zachęcam do brania udziału w konkursie.

1. Zapoznajcie się i zaakceptujcie treść niniejszego Regulaminu bez zmian.
2. Wykonajcie następujące zadanie: Napiszcie krótki tekst (do 2500 znaków), w którym odpowiecie na pytanie: Czym jest dla mnie rodzina? Odpowiedź prześlijcie na adres e-mail: magda@czytamto.pl;
3. W e-mailu zgłoszeniowym zamieśćcie informacje: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu;
4. W e-mailu zgłoszeniowym zamieśćcie oświadczenia:

Zapoznałem/am się i akceptuję regulamin Konkursu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Czytam to!, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Skrzat.

Czas trwania konkursu: 1 czerwca 2015 r. do 6 czerwca 2015 r. Dwa najlepsze teksty zostaną nagrodzone czterema książkami, znajdującymi się na zdjęciu!

***

Wszystkim dzieciom czytającym już samodzielnie polecam książki z najnowszej kolekcji Duże Litery wydawnictwa Skrzat!

Nie taki smok straszny“Nie taki smok straszny”  Agnieszka Urbańska

Jeśli nie boicie się smoków, poznajcie… Cudoka, którym zaopiekował się przedszkolak Grześ. Jego rodzice są przekonani, że to pluszowa zabawka. Ale tak nie jest!

Cudok to najprawdziwszy smok, choć jeszcze mały. Uwielbia jogurt, pyzy z mięsem i pierogi ruskie. Lubi kąpać się w wannie, ale robi przy tym niezły bałagan. Umie latać i puszcza z pyska małe iskry. Chętnie pofrunie z Wami na czubek najwyższego drzewa w okolicy i pozjeżdża ze zjeżdżalni. I wcale nie musicie się go bać, bo smok Cudok potrafi się przyjaźnić. Z pewnością go polubicie!

Agnieszka Urbańska, Nie taki smok straszny, Skrzat, Kraków 2015. Kolekcja: Duże Litery. Seria: Hokus-pokus… Bajka! Ilustrator: Karina Jaźwińska. ISBN: 978-83-7915-191-2. 64 strony. PREMIERA: maj 2015 r.

 

 

Księżniczka z innej bajki“Księżniczka z innej bajki” Agnieszka Urbańska

Poznajcie Lilkę − nietypową księżniczkę, która nie przejmuje się tym, co jej wypada, a czego nie. Lubi jeździć na deskorolce i czołgać się po trawie. Uwielbia też tańczyć pod gołym niebem. Bardzo smakują jej ziemniaki pieczone w ognisku i samodzielnie przygotowane pierniczki. Dzięki księżniczce dorośli częściej się uśmiechają i na nowo zaczynają marzyć. Lilki nie da się nie lubić. Zresztą przekonajcie się sami…

Agnieszka Urbańska, Księżniczka z innej bajki, Skrzat, Kraków 2015. Kolekcja: Duże Litery. Seria: Hokus-pokus… Bajka! Ilustrator: Agnieszka Filipowska. ISBN: 978-83-7915-189-9. 88 strony. PREMIERA: kwiecień 2015 r. 

 

 

 

Czarownica w wielkim mieście“Czarownica w wielkim mieście” Agnieszka Urbańska

Czy można zaprzyjaźnić się z czarownicą? Z taką jak Tola − na pewno! To stuprocentowa czarownica, choć brakuje jej haczykowatego nosa, nie podpiera się sękatą laską, a na jej ramieniu nie siedzi czarny kot. Uwielbia za to jeździć na rolkach. Sprawia, że mały Grześ wreszcie zaczyna się uśmiechać. Placyk przy ulicy Zapyzialskiej zamienia w piękne, kolorowe miejsce do zabawy. Dzięki Toli zbój Kostas Ponuras przestaje być smutny, a pies Atramencik znajduje swój dom. Przekonajcie się, że do czarowania nie jest potrzebna magiczna różdżka. Często wystarczy jedno słowo.

Agnieszka Urbańska, Czarownica w wielkim mieście, Skrzat, Kraków 2015. Kolekcja: Duże Litery. Seria: Hokus-pokus… Bajka! Ilustrator: Katarzyna Nowowiejska. ISBN: 978-83-7915-188-2. 88 strony. PREMIERA: kwiecień 2015 r. 

 

 

 

Zuza-czeka-na--tygrysa_okładka“Zuza czeka na tygrysa” Katarzyna Zychla

Zuza razem z rodzicami przeprowadziła się na wieś. Dla dziewczynki to nowy, niezwykle fascynujący świat. Nigdy wcześniej nie miała swojego zwierzątka, aż tu nagle zostaje obdarowana kilkoma – od kwoki wychowującej małe kaczątka, po prawdziwą świnkę rozrabiarę. Jest zachwycona kozą Mirabelką i krową Krasulą, która właśnie została mamą. Zuza zaprzyjaźnia się z Piotrkiem i nową sąsiadką – ciocią Jagodą. Jednak do szczęścia potrzebuje jeszcze jednego – powrotu… Tygrysa. Kim jest Tygrys? Czy zdecyduje się zaufać dziewczynce, czy też zostanie w lesie na zawsze?

Katarzyna Zychla, Zuza czeka na tygrysa, Skrzat, Kraków 2015. Kolekcja: Duże Litery. Seria: Hokus-pokus… Bajka! Ilustrator: Kazimierz Wasilewski. ISBN: 978-83-7915-188-2. 88 strony. PREMIERA: kwiecień 2015 r. 

Wydawnictwo Skrzat

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!